Dnes ráno jsem si uvědomil blízkost podzimu. Ptáte se proč právě dnes ráno? Protože mi z mého kaktusu opadaly květy. Jen jsem se ho lehce dotkl a sypaly se po lince. Zvláštní pomyslel jsem si a zavzpomínal, kdy a proč jsem ho vlastně zasadil. Byla to náhoda, doporučení nebo zvědavost? Já dnes ani nevím, vždyť jsou to něco přes tři roky, kdy jsem pro mě z neznámých příčin tento kaktus začal pěstovat. Dokonce i člověk, který mě se semínky této rostliny seznámil, když tu rostlinu uviděl, se zeptal:

„Proč to tady máš?“

„Nevím, ale věřím, že mi to bude jednou objasněno,“ odpověděl jsem.

Sbírám spadlé květy a vše slyším, jako by to bylo dnes. Nikdy jsem jej nepřemístil a ani dnes o tom neuvažuji. Jen jej asi přesadím do většího květináče, protože je tak nějak součástí mého aktivního života. Ptáte se proč, je součástí mého aktivního života?

„Protože mu věřím, neboť mám vyzkoušeno, že jeho květy fungují a výtažek z nich mi umožňuje můj aktivní život prodlužovat.“

To je vše. Berte to tak, že za pár dní bude podzim a mě tuto skutečnost připomnělo právě těchto pár rozsypaných květů. Užijme si jeho krás, stejně jako jsme si užili krás léta a před ním jara. I náš život, má své čtvero roční období, která na sebe navazují. Stárnutí není nemoc, jen přirozený vývoj a tak Vám, nebo raději Nám přeji, bez ohledu na Naše životní období, krásný a plnohodnotný čas.

 

 

Richard Štěpánek

O autorovi:

Jednoho dne jsem se probudil a bylo mi řečeno, že se mi pár věcí změní. Měli pravdu – změnil se mi život

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×