Diana má v sobě energie na rozdávání. Od tří let tancovala, věnovala se lidovým tancům ve folklórním souboru. Později se stala  trenérkou, nasává a  miluje energii, co z  lidí vyzařuje. Tato exotická kráska a energická  bohyně má dvě  tváře.  Přes  den je šedou myškou  zahrabanou v tabulkách,  ale  po práci je z ní dynamická trenérka skupinových cvičení. Kromě toho ráda peče  –  samozřejmě  jenom zdravé pochoutky. Seznamte se s Dianou Hô Chí.

Povídali jsme si s ní  o jejím  aktivním  životním stylu, ale i  o tom, jak jí Inca Collagen pomohl při regeneraci po zranění.

 

Pracuješ v kanceláři na ekonomickém oddělení. Po skončení pracovní doby se převlékneš do sportovního a po večerech cvičíš a trénuješ. Je to jakoby tvoje druhé já. Proč ta změna životního stylu?

 

To  není  změna  životního stylu. Je to moje druhá tvář. Přes den jsem  tichá pracovitá  včelka,  ale  večer, nebo přes víkendy se měním na skupinovou trenérku a snažím se  vést lidi k tomu, aby nebrali sport  a pohyb jako povinnost a nutné zlo, ale jako součást života, aby se radovali  z toho, že se dokážou hýbat a  cvičení si  vychutnávali.

 

Jak  vypadá  tvůj  běžný pracovně-trenérský den?

 

Nejde oddělit  můj  běžný  den od trenérského. Už ráno si musím  dát  svoji  půlhodinku  cvičení, abych  byla schopná fungovat. To je můj ranní rituál.  Někdo si musí zapálit a přečíst ranní zprávy, já se musím rozhýbat. Následuje osm  hodin sezení v kanceláři, účtování , vyplňování tabulek,  porady…. po práci se snažím stihnout aspoň nákup, něco doma poklidit, napéct… a utíkám  na tréninky. No a večer většinou  opět  sedám k počítači a buď pracuji, nebo řeším všechno  možné okolo tréninků,  fit pobytů  a podobně. Kromě čtvrtka trénuji  každý den. Čtvrtek  jsem si nechala jako svůj den.

 

Kdy ses stala trenérkou a jak dlouho trénuješ?

 

Trenérkou jsem se stala víceméně náhodou. V lednu před dvěma roky jsem se přihlásila na skupinové tréninky v Záhorskej Bystrici – jako klient. Už ten den, kdy jsem měla jít na první  lekci , jsem toho litovala. Nikoho jsem  tam neznala, nikdy předtím jsem na ničem takovém nebyla. Možná kdysi dávno na nějaké zumbě  a aerobiku, ale toto??  Šla jsem tam s  malou dušičkou, co tam budu dělat. Hned po prvním tréninku mě to tak chytilo, že jsem začala chodit pravidelně. Stalo  se,  že  se   naše trenérka  zranila.  Posílala nám písemně, co si máme procvičit.  Protože  jsem  cvičila  sama  doma   nebo  ve  fitku, tak nějak  přirozeně  zůstalo   na mě řídit  hodinu  podle těchto návodů.  Až přišla nabídka, jestli nechci  vést  svoje hodiny. A  tak  jsem absolvovala trenérský kurz, potom další a další,  až  jsem  do toho úplně  spadla.  Takže  oficiálně  jsem  skupinovou  trenérkou  „jen“ dva roky.

Můj den  začíná  ve 4:30.  Potřebuji se nakopnout cvičením  hned  ráno.  Nejoblíbenějším  jídlem je snídaně, kdy musím pojíst něco  sladkého.

 

 

 

Prozraď  víc , popiš,  co vlastně  cvičíš,  jak  se  nazývají tréninky  a co obsahují?

 

V současnosti jsem licencovaná trenérka  bodyART, BAX – bodyART Cross, deepWORK, Strong by Zumba, Jump bungee workout a naposledy  mě  uchvátil POUND ROCKOUT WORKOUT.

BodyART, BAX a deepWORK – jsou krásné koncepty, které se snaží o harmonii těla a mysli.

STRONG by Zumba – nejde o tanec,  ale  i tak je hudba důležitou součástí celého tréninku. Je to fyzicky velmi náročná hodina, kdy se snažíte překonávat svoje limity. Při tomto tréninku opravdu  ochutnáte svůj pot.

Jump  bunde  workout chci zařadit do svých  hodin od září. Hledala jsem vhodný prostor, protože jde o cvičení,  při  kterém  jste  „zavěšení“ celý čas na „gumě“.

No a POUND – ten  mě  úplně  dostal. Jde o úžasný  kardio trénink, kde používáte  paličky podobné  těm  bubenickým. Hudba vás úplně  pohltí, nevnímáte  okolí  a „vybubnujete“  ze  sebe  všechny  problémy a  stresy a ještě si skvěle zacvičíte. Moje klientky měly  možnost  vyzkoušet  si  na našem  posledním fit pobytu POUND poprvé a propadly mu stejně jako já. Takže jsem ráda,  že mohu  toto krásné  cvičení přinést do Bratislavy. Doufám, že se rozšíří a budeme bubnovat,   kudy  budeme  chodit.

Ovšem  důležitější,  než  si  jen  přečíst,   jakým cvičením  se  věnuji,  je vyzkoušet si  je  osobně. Každý koncept má smysl,  má  svoji logiku.   Někomu  bude  vyhovovat zničit  se  na  STRONG,  jiný  potřebuje  klidnější  bodyART.

Jsem  přísná  hlavně  na sebe.  Pohyb je můj život. Krásné  ploché  břicho je výsledek  pevné  vůle a stravy. Sport je vášeň.

 

 

 

 

S  jakými nejčastějšími otázkami za tebou lidé chodí?

Na jednu  otázku  jsem  vysloveně  alergická. Když  mi  někdo  napíše nebo osobně  se  zeptá:  „Ale já jsem začátečník. Je to vhodné pro  mě ? “  Moje odpověď: „ANO!!!“

Každý můj klient  přece  někdy začínal a stále přicházejí  noví a noví .  Všechny tréninky  jsou  postavené  tak,  aby byly  nejen  vhodné i pro začátečníky,  ale aby si užili celou  hodinu i pokročilí. Je jen na lidech, zda si zvolí  vyšší  obtížnost provedení  cviků,  jestli  zapojí  do nějaké  kombinace skok a pod.

A  jiné  otázky?  Na skupinových  trénincích  neřešíme až  tak otázky  typu jídelníček, nebo cvičení mimo hodin. Tam  přijdeme, odcvičíme a povídáme si  o našich běžných starostech a radostech. Jsme skupina, rodina, přátelé…

Co tě na  tomto sportu  nejvíc baví?

Baví  mě   překonávání  mých   limitů. Uspokojuje mě  pohled  na  klienty, když vidím,  jak  po hodině  odcházejí  s úsměvem, spokojení  a plní energie. Protože hýbat  se ,  znamená žít.  Celý  den  většina  z nás prosedí za počítačem.  Proto  mám  radost,   když  si v této  uspěchané  době  najdou lidé  čas pro  sebe  a hýbou  se.

 

So sportem souvisí i zranění.  Jak  regeneruješ  a  léčíš   zranění  spojená  se  sportem?

První  vážné  zranění  se  přihodilo  před  nedávnem .  Vlastně  ani nevím jak,  ale zlomila jsem  si fibulu / lýtkovou kost / . Protože   noha „jen“  bolela, neotekla, nebyla ani barevná, tak jsem si myslela, že ji mám jen namoženou  a cvičila  jsem  dál .  Dokonce  jsem se zraněním  natočila  i  videa pro Fitshaker.

Ovšem   bolest  se  stupňovala,  a  tak  jsem musela zajít k  lékaři.  Na  RTG mi oznámili ,  že mám  zlomenou  kost.  Na pár minut jsem ztratila  řeč  a zhroutil se   mi můj  trenérský  svět.  Rychle jsem  vymýšlela  skladbu  tréninku,  kde zlomeninu nezatížím. Tehdy jsem se dostala  ke  kolagenu. Proč to  nezkusit?  Uvidím  na dalším  kontrolním  RTG,  jestli se noha, i když nebudu dodržovat klidový režim, začne hojit , nebo ne.   A  ano !   Pan doktor  byl spokojený,  jak   kost  pěkně  srůstá.  Přiznávám,  že regeneraci  zanedbávám. Ale když si přece jen najdu čas pro sebe ,  trávím ho v sauně , na  dobré  masáži…

Se  cvičením souvisí i výživové doplňky. Jak  bys  popsala  účinky  kolagenu na lidské tělo?


Na kolagen  pohlížím  ze  dvou  úhlů. Jako žena a jako trenérka. Jako žena chci samozřejmě  vypadat  mladě, mít  krásnou  pleť, vlasy i pokožku, takže všechno, co mi k tomu  dopomůže,   má u mě  velké plus.  No a jako trenérka vím, že je potřeba  starat  se  o svoje tělo,  kĺouby,  kosti… A pokud si neumím  běžnou stravou doplnit  všechny potřebné  živiny v množství ,  jaké  moje tělo potřebuje, je nutné vyhledávat  „pomoc“  i  jinde , než ve stravě.

 

 

 

Sama Inca Collagen užíváš.  Jakou  změnu jsi pocítila po jeho užívaní s odstupem času?

Díky  kolagenu  se urychlilo  zhojení mé  zlomeniny. Sám doktor  byl  překvapený, jak  pěkně   kost  srůstá,  i  když jsem  si nemohla dovolit  luxus zůstat  doma v klidu  na lůžku.  Kromě  pozitivního  účinku při léčbě  zlomeniny  však přispělo užívání  kolagenu  i ke  zlepšení  pleti, která  působí  svěžeji a zdravěji.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Jak si udržuješ  zdraví a krásu?

 

Mladistvý vzhled mám zřejmě v genech po tatínkovi. Jsem napůl  Vietnamka. Jednou  měsíčně  si dopřeji  ošetření   pleti na kosmetice. Snažím se  používat kvalitní  krémy, i když na ně pří mém shonu zapomínám….

No a zdraví?  Přizpůsobuji  svém  životnímu  stylu i  stravu.  Stala jsem  se  vegetariánkou, takže konzumuji  velké množství  zeleniny,  ale i rýže (to jsou ty geny ) a  luštěnin.  Snažím  se  péct  zdravé fit dezerty,  protože  mám ráda sladké a dodává  mi to i  energii.

Jsi  plná energie, nápadů,  ambicí,  jak vlastně odpočíváš?

Já  slovo odpočinek  jako takový neznám. Pro  mě  je  aktivní   odpočinek.  Na trénincích  „  vypnu  hlavu “  ,  zapomínám na všechno, co mě trápí  a jsem tam  pro lidi.  Ti  mi  dodávají  energii, radost, úsměv. A když  se  přece jen   vyskytne  čas,   kdy si mohu  sednout  a nic  nedělat, tak si vezmu knihu,  zajdu  do kina na dobrý film,  nebo  vymýšlím nějaké další  aktivity či  akce  pro  své klienty.

Jaké  cíle   máš  ve  cvičení a trénincích  do budoucna?

Mým  snem je mít  vlastní  studio  a  neputovat sem tam jako  kočovník. Přijít, odemknout  a  říct si  –  toto je můj prostor,  kde se lidé  cítí  dobře od momentu,  kdy sem vejdou ,  až do chvíle ,  kdy odcházejí.

Ale to je takový sen, který se  možná  splní, možná  ne.

Momentálně mám reálnější cíl.  Ráda bych  POUND  dostala do  Bratislavy , protože  toto  cvičení  je na Slovensku ještě  v plenkách a je nás tu jen pár instruktorů.

 

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×