Maskné - akné z roušky

S rokem 2020 bude již zřejmě neodmyslitelně spjatých několik nových výrazů. Jedním z nich je i “maskné” – další nežádoucí účinek pandemie koronavirus. Slyšeli jste už o něm? Vznikl v souvislosti s nošením roušky jako spojení slov “mask” a “akné”.

Rouška je jedním z efektivních způsobů, jak se chránit před nákazou viry. Nevýhodou je však jejich vliv na pleť, která pod nimi může trpět. Tvoří se různé vyrážky z roušky a další dermatitidy. Co s tím?

Dermatologové radí zaměřit se nejen na péči o pleť zvenčí, ale i vnitřně. Vyživovat, hydratovat, šetrně čistit. A nezanedbatelnou roli v této péči hraje i kolagen. Pochopilo to už mnoho našich zákazníků, pro které je právě Inca Collagen denní rutinou v péči o pleť.

“Pravidelné braní Inca Collagenu určitě působí na mou pleť lépe, dále pravidelně čištění a hydratace,” fanynka Katka Kováčová a její péče o pleť pod rouškou.

Jak vlastně maskné vzniká a proč může být užívání kolagenu jedním ze skvělých způsobů, jak ho dostat pod kontrolu? To si vysvětlíme v následujícím článku.

Akné z roušky není žádná novinka

Ve skutečnosti se s problémy pleti při používání roušek běžně a dlouhodobě potýkají ti, kteří jsou nuceni používat je v práci. Týká se to samozřejmě zdravotníků, ale i jiných profesí. Problémy s akné na obličeji mohou mít i sportovci, kteří musí nosit helmy. Stačí, že máte citlivější pleť. Ale maskné potrápí i ty s odolnější pletí. Proč tomu tak je?

 Důvody jsou dva. Materiál roušky, nebo jiné pokrývky obličeje, se při několikahodinovém nošení neustále tře o pokožku a ve spojení se zvýšenou činností potních žláz může přispívat k jejímu zánětu. Takový typ akné má i svůj název. Jde o mechanické akné způsobené delším kontaktem pokožky s materiálem. Zároveň se při dýchání pod rouškou tvoří teplo a vlhkost, což jsou faktory podporující množení nežádoucích mikroorganismů. Výsledkem jsou pak různé nežádoucí  kožní  projevy. Nejde jen o akné z roušky, ale například o rosaceu, seboroickou dermatitidu, případně ekzém z roušky. Tyto projevy mají ještě jednoho společného jmenovatele: stres. A nebudeme si lhát, v “době covidu” máme stresu až-až. A to právě k pěkné pleti nepřispívá.

Jak pečovat o pleť pod rouškou

Nezbývá tedy, než věnovat své pleti více času a péče. Máme dobrou zprávu – nemusí to být vůbec náročné. Netřeba nakupovat drahá sofistikovaná séra či krémy, nabízíme vám několik osvědčených rad, které skutečně fungují a pomohou vám udržet pleť odolnou a zdravou.

Doplňte si vitamíny, minerály, ale i kolagen

Z hlediska vnitřní výživy pleti má velký vliv zdravá životospráva a dostatečný pitný režim. Každý z nás je jiný a každý by si měl přizpůsobit svůj jídelníček tak, aby mu vyhovoval. Například můžete vyloučit potraviny, jejichž konzumace negativně ovlivňuje stav pleti. A naopak jíst více vitamínů a minerálů, které pleti pomáhají. Příkladem je zinek, niacin (vitamin B3), betakaroten, omega-3 nenasycené mastné kyseliny, vitamin C, jako jeden z nejznámějších antioxidantů, a také kolagen. 

Proč právě ten? Kolagen je bílkovina, která se nachází v pohybovém aparátu, zejména kloubech a chrupavkách, ale také tvoří až 80% lidské kůže. Jeho úkolem je spojovat buňky jako lepidlo. Díky tomu je kůže pružná, sjednocená a působí mladistvě. Kolagen se spojuje s mládím, protože mladý organizmus ho má dostatek. Bohužel lidské tělo si ho tvoří v dostatečném množství jen do určitého věku.  Již před třicítkou začínáme pociťovat první příznaky stárnutí pleti, jako jsou vrásky, suchost a ochablost pleti. A čím více se blížíme ke čtyřicítce, tím méně kolagenu si tělo tvoří a kůže stárne. “Stárnutí kůže se projeví úbytkem podkožní tukové tkáně, ztenčenou vazivovou vrstvou kůže a ztrátou pružnosti kůže. Kůže se stává volnou, tenkou, ochablou, vrásčitou a lehce zranitelnou, prosvítají krevní cévy, tvoří se pigmentové skvrny. Snižuje se činnost žláz a kůže se stává suchou, “ popisuje odbornice v dermatologii, MUDr. Jana Molčanová z kliniky Medoderm.

Proto má obrovský význam doplňování kolagenu v podobě výživového doplňku. Ne však jakéhokoliv. Nejlepší kolagen je ve formě hydrolyzovaného prášku, který neobsahuje žádné přídavné látky, jako jsou aromata či konzervanty. Zkrátka čistý stoprocentní kolagenový hydrolyzát. I proces výroby je nesmírně důležitý. Kolagen se běžně získává ze živočišných zdrojů, přičemž za nejlepší zdroj se považují vedlejší produkty mořských ryb. Ty totiž nepotřebují tepelnou úpravu a kolagen se z nich získává prostřednictvím specifické enzymatické hydrolýzy – šetrné enzymatické metody. Přesně tímto způsobem se získává i Inca Collagen – stoprocentní mořský kolagenový hydrolyzát.

Výhody

Prémiový 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů
Výborné recenze od spokojených zákazníků
Bio-Aktivní: skvěle se vstřebává
Denní dávka obsahuje 3000 mg čistého mořského kolagenu bez přísad
Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen
Nemaskovaný sladidly ani dochucovadly
Samostatně balená denní dávka pro zachování účinků
Velmi podobný lidskému kolagenu
Inca Collagen je ryze český výrobek

Díky specifické enzymatické hydrolýze vznikají fragmenty, které si zachovávají strukturu helisy a tedy biologickou aktivitu. Lidské tělo je pak dokáže zpracovat a vytvořit si nový kolagen. Užíváním Inca Collagenu si proto dokážeme doplnit chybějící vlastní kolagen.

Když trpíme maskné, velký význam má i schopnost kůže regenerovat. A v tomto procesu je kolagen velkou pomocí. Pokračuje dermatoložka Jana Molčanová: “Hojení ran můžeme rozdělit do čtyř fází a kolagen je součástí procesu hojení rány od první fáze. Kolagen je zodpovědný za pevnost a pružnost vzniklé jizvy. “ To znamená, že pleť se hojí s kolagenem rychleji, kolagen se stará o její sjednocený tón, celistvost a může také pomoci redukovat pigmentové skvrny na obličeji.

Přečtěte si zkušenost zákazníka Juraje, který užíval Inca Collagen:

 “Po silné diagnóze akné, rosacea, dlouhodobě, ale úspěšně léčené ROACCUTAN mi kůže na tváři zůstala poznamenána zjevnými defekty. Po o něco více než tříměsíčním užívání tohoto výrobku defekty samozřejmě nezanikly úplně, ale rozdíl je patrný. A ať už je tento efekt způsoben reálným doplněním těchto proteinů do organismu, nebo je to placebo efekt, za sebe mohu jen doporučit. Děkuji! “

Ostatně Inca Collagen ve formě prášku se užívá tak, že se rozmíchá ve sklenici vody nebo džusu. Slouží tedy jako ideální start do dne a dobře s ním nastartujete svůj pitný režim. Nezapomínejte, že pro dostatečnou hydrataci organismu a pleti byste měli pít alespoň 2 litry neslazených tekutin denně.

Důležité je pleť správně čistit a hydratovat

Když jsme se našich zákazníků na sociálních sítích ptali, jak o svou pleť pečují v této „ rouškové době“, odpovědi nás potěšily. Mnozí, zejména dámy, už velmi dobře vědí, jak na to. Hodně z vás užívá jako prevenci Inca Collagen, ale důležitá je pro vás i šetrná hygiena pleti. A pak následuje dostatečná hydratace v podobě sér, květových hydrolátů, nebo hydratačních krémů, abyste po mytí pomohli pleti získat zpět ochrannou bariéru.

Lékaři doporučují při používání roušky vynechat make-up, protože může ještě více zanášet póry nečistotami a zhoršit zánětlivé procesy. Pokud je to nutné, používejte pouze jemnou vrstvu.

Důležitá rada –  zbytečně  nesahejte rukama na obličej. Upozorňují na to nejen epidemiologové, ale i kožní lékaři. Dotýkáním obličeje si můžete jen více roznášet nečistoty a bakterie po pleti. Občas je to samozřejmě nezbytné, ale nezapomínejte na důslednou hygienu rukou.

Relaxační kolagenová kúra

S novým dárkovým balíčkem dopřejte svému tělu relax a výživu jakou potřebuje. Ke 3 kusům Inca Collagenu získáte jako dárek navíc: měkoučký ručník osvěžující, zdravý a kvalitní čaj Geisha od výrobce čajů Oxalis, 3x vitamín C a dopravu zdarma.

Noste vždy čistou roušku

Ideální je měnit roušku alespoň jednou za pár hodin, pokud ji nosíte denně. A to nejen kvůli virům. Nahromaděné nečistoty a odumřelé buňky by mohly zhoršovat zánět kůže, proto je důležité mít zásobu roušek a neustále je střídat. U látkových roušek či maskách zvolte praní alespoň na 60 stupňů, abyste odstranili vše, co se na ně během nošení přichytí. 

S rouškami to budeme muset vydržet ještě dlouho, a proto není jiná možnost, než věnovat pleti více pozornosti a dopřát jí kvalitní péči. Inca Collagen se svými účinky i v tomto období podává pomocnou ruku. Zařaďte ho do svého denního režimu a vaše pleť bude mnohem snadněji zvládat toto náročné období. A nezapomeňte: jsme v tom společně a jedině společně toto období zvládneme. Proto nadále dodržujte rozestupy, noste roušky a dbejte na hygienu rukou. Přejeme vám hodně zdraví!

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×