Okruh Losail je známý velkými teplotními rozdíly mezi dnem a nocí. Denní teploty okruhu přesahují 40°C, naopak noční klesají na poloviční hodnoty. Proto také závěr sezóny patří večerním závodům při uměle osvětlené trati. „Závody v Kataru, to je vždy velmi speciální. Přestože je trať velmi dobře osvětlená, jsou vjemy z jízdy úplně jiné než při denním světlem,” říká Ondřej. Před závodem si udělal čas a pozdravil také fanoušky do České republiky a samozřejmě si nezapomněl vzít svou denní dávku Inca Collagenu. Poslední závod sezóny MS Superbike v Kataru se Ondřeji Ježkovi vydařil a připsal si další 2 body do šampionátu. Celkově mu patří 22. příčka s 22 body na kontě. “Chtěl bych poděkovat týmu Grillini Racing za letošní sezonu, také svým sponzorům Fany Gastroservis, Arai, Gaerne, PSí Hubík, Inca Collagen a dalším, kteří mě po celou moji premiérovou sezonu ve WorldSBK podporovali. Nyní budou probíhat jednání o příštím roce. Rád bych zůstal nadále v mistrovství světa, zvláště když se po šesti letech má jet znovu v Brně,“ shrnul Ondra Ježek.

 

Pozdrav Ondřeje Ježka všem fanouškům.

Kdo je Ondřej Ježek:

Ondřej Ježek je úspěšný motocyklový závodník. Je rodákem z Brna, Vystudoval zde španělské gymnázium a poté Provozně-ekonomickou fakultu Mendelovy univerzity. Také zde ale absolvoval své první motocyklové krůčky na Masarykově okruhu.

Na minibike ho poprvé posadili v roce 1996 a malému Ondrovi se to ihned zalíbilo. Následující rok začal závodit a v letech 1999–2002 zaznamenal tři tituly přeborníka ČR a titul vicemistra Evropy.

V roce 2003 přešel s týmem AB Moto Racing do „velké silnice“, konkrétně do třídy 125GP, kde jezdil společně s Karlem Abrahamem. O rok později se Ondrovy cesty s tímto týmem rozešly a to dalo za vznik rodinnému týmu Erinac. Sezonu 2004 tak premiérově absolvoval se zelenou Kawasaki ve třídě Supersport. Oťukal se a v roce 2005 na čistokrevném supersportu vlétl do sezony jako uragán, když vyhrál hned první závod, kterým bylo MČR na Hungaroringu. Vítězství mu otevřelo cestu do Evropy, kde získal sedm divokých karet do nového šampionátu ME Superstock 600. V tomto šampionátu skončil nejlépe šestý v roce 2006.

Mezi zlomové okamžiky se dá řadit sezóna 2009, kde skončil na třetím místě v Brně v rámci světového poháru Superstock 1000. Dalším velkým milníkem byl rok 2014. Ondra přestoupil do týmu Barni Racing, kde bojoval dva roky o titul v kategorii Superstock 1000. Díky těmto úspěšným rokům se pro rok 2017 dostal do vysněné kategorie Superbike, kde startoval za tým Grillini Racing. Nejlepším výsledkem bylo 11. místo v Portimau.

Od roku 2017 Ondřej Ježek spolupracuje s firmou Inca Collagen, která se zabývá výrobou bioaktivního mořského kolagenu. Kolagen je základní stavební prvek v lidském těle, které ho přestává po 25. roku života tvořit. Kolagen je důležitý pro krásu (pleť, vlasy, řasy, nehty atd.), zdraví (klouby, chrupavky, křečové žily atd.) i regeneraci a proto jej užívají i sportovci.

„Kromě klasických proteinových nápojů po výkonu jsem každý den užíval také přírodní kolagen. Kromě urychlení regenerace mi pomohl například i s problémy s koleny. Těmi jsem vzhledem ke svému sportu, ale také mé oblíbené doplňkové cyklistice, v minulosti velmi trpěl. Díky kolagenu mi tyto potíže letos odezněli, za což jsem velmi rád,“ poukazuje Ondřej Ježek na „tajnou“ ingredienci své přípravy.

 

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×