Ochablé kontury obličeje, vrásky, celulitida, strie, pigmentové skvrny… I takto se může po třicítce projevit stárnutí pleti, které je pro mnohé z nás doslova noční můrou.

KRÁSA BOLET NEMUSÍ, ANI PO TŘICÍTCE

Ať se nám to líbí nebo ne, je to tak. Po 30. narozeninách naše tělo začíná neúprosně stárnout. To, co nám stačilo, když jsme měli sladkých 20, už najednou není dost. Možná i proto jsme často ochotné pro krásu trpět. Předtím, než se objednáte na další kosmetický zákrok slibující zázraky na počkání, se zkuste zamyslet, proč naše pleť s věkem ztrácí jiskru a mladistvý vzhled. Estetická chirurgie totiž může proces stárnutí zpomalit, ale jeho skutečnou příčinu zastavit nedokáže. Ta je zakódována hluboko v našich buňkách.

ZAPOMEŇTE NA JEHLY A SKALPEL. ZKUSTE RADĚJI DOPLNIT KOLAGEN

Ani ten největší kosmetický zázrak vám v souboji s časem nepomůže, pokud tělu nedodáte to, o co s věkem přirozeně přichází. Řeč je o kolagenu, který je často přezdívaný i bílkovinou mládí. A právem. Dokud si ho naše tělo dokáže vyprodukovat v dostatečném množství samo, funguje jako hotový elixír krásy – udržuje nejen pleť, ale všechny tkáně v těle pružné a hydratované. Právě díky kolagenu si mladá pleť uchovává ty úžasné vlastnosti, kvůli kterým si po třicítce kupujeme jeden drahý krém za druhým.

OBAVY JSOU NA MÍSTĚ. S PŘIBÝVAJÍCÍM VĚKEM SE KOLAGEN Z POKOŽKY VYTRÁCÍ

Od 25. roku života začíná v těle ubývat a kolem 40 se už netvoří skoro vůbec. Aby toho nebylo málo, úbytek kolagenu se může nepříznivě projevit i na kvalitě vlasů, kloubů a nehtů. Tělo prostě stárne… Dobrá zpráva je, že kolagen si můžeme doplnit, a zpomalit tak proces stárnutí tím nejpřirozenějším způsobem. Už i na našem trhu existuje množství kolagenových přípravků, které slibují, že pomohou vrátit čas. A to doslova. Kolagen, pokud ho užíváte ve správné formě, totiž dokáže vyhladit vrásky, zmírnit celulitidu, zesvětlit pigmentové skvrny, či výrazně zlepšit kvalitu a růst vlasů. Jeho omlazující účinky jsou tak výrazné, že v posledních letech vyvolal skutečný boom na trhu.

NENÍ KOLAGEN JAKO KOLAGEN

Jak si vybrat ten správný? Poradíme vám. Jistě, ani kvalitním krémem určitě nic nezkazíte a pleti dodáte mnoho prospěšných živin. Ale kolagen si nejúčinněji doplníte jeho pitím. Aby se vstřebal a účinkoval tak, jak má, musí být živý, tedy „bio-aktivní“, který je nejvíce podobný lidskému kolagenu a naše tělo s ním dokáže pracovat jako s vlastním. Ten se zatím vyrábí výhradně ve formě prášku, který se jednoduše rozpustí a vypije. Stejně důležitý je i jeho původ (ideálně mořský), množství v denní dávce a samozřejmě jeho kvalita. Investovat do prémiového produktu se v tomto případě skutečně vyplatí.

Článek zveřejnil web femina.cz.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×