Vše o nákupu
KOUPIT INCA COLLAGEN

Ema

40+, Bloggerka

Ráda bych vám pověděla o Inca Collagenu, který jsem dostala k testování. Jestli ho mám otestovat, jsem váhala jen chvíli. Byla jsem prostě zvědavá a přece jen se říká, že v mém věku už ho začíná v těle dost ubývat. Zároveň jsem se chtěla hecnout, protože v pravidelném užívání jakýchkoliv doplňků jsem dost nedisciplinovaná. Často tyto produkty používám jen chvíli v době potřebnosti a pak zas vynechávám. A krabička s třiceti sáčky kolagenu mě svým způsobem velmi motivovala. Vydržela jsem užívat kolagen cca 3 týdny každý den. První den jsem si řekla, že to musí být placebo efekt, protože mě zrovna bolely klouby s přicházejícímy "ženskými dny", a po užití jednoho sáčku byla reakce okamžitá, bolesti se velmi zklidnily.

Při pravidelném používání už jsem tak výrazný skok nezažívala. Po třech týdnech pravidelného užívání už jsem po sáčcích sahala jen nárazově. Hlavně ve vypjatých dnech bolestivých kloubů. A ejhle, opět přiznivá a okamžitá reakce, asi to placebo nebylo... Myslím, že u kolagenu je to hodně o prevenci. Těžko uzdraví někoho, kdo už má rozjetou artrózu. Anebo jestli čekáte, že si koupíte předražený kolagenový krém a omládnete, tak vězte, že si kupujete ultra drahý hydratační krém. Kolagen totiž dobře zvlhčuje pleť, ale pokud chcete "omladit" a vyretušovat kolagenovým krémem vrásky, do pleťových buněk ho prostě nenacpete, protože jeho molekuly jsou moc velké. Takovéto účinky už můžete čekat pouze z rukou plastického chirurga. Jsem vyčetla na netu.

Ale když kolagen užíváte vnitřně, je to jiné. Ovšem záleží zase, jaký druh kolagenu užíváte. V kloubech, nehtech, vlasech je přítomen kolagen typu I. Nejsem sice chemik, všecko jsem to vyčetla, ale taky poctivě na sobě vyzkoušela. Efekt vidím jednoznačně na klouby, na jejich bolest a také na nehty. Je fakt, že v době, kdy jsem kolagen užívala, jsem zrovna vůbec nehty nelakovala, což je může taky dlouhodobě zatěžovat, ale předtím se mi příšerně třepily, sloupávala jsem celé kousky nehtu. To už se mi neděje. Užívám doplněk i zdravou stravu, protože doplněk je prostě doplněk výživy a ne náhrada výživy... Šetřím si nehty, dobře si je ošetřuju... Pravidelně cvičím. A to všechno dohromady spolu s kolagenem určitě efekt má.

Před měsícem mi do mailu přistála zajímavá nabídka. Týkala se vyzkoušení mořského kolagenu. Moje první myšlenka? Ha! Přírodní kolagen – žádné vrásky – minus 5 let na fotce – beru všema dvaceti. Pak jsem se začetla do povídání hlouběji a docvaklo mi, že se jedná o doplněk stravy, který má sice působit i na kůži (zpevňovat ji, hydratovat, mírnit/likvidovat celulitidu), ale primárně by měl ulevit při bolestech kloubů, pomoci s obnovou chrupkavek, likvidací pigmentových skvrn, apod.
Přečíst celý příběh
Bebe, 31
Blogerka
Přečíst celý příběh