Otázka věku našich domácích mazlíčků je velmi zajímavá. Majitelé pejsků i koček o ní často rádi diskutují. Je důležité vědět, v jaké fázi života se právě náš čtyřnohý kamarád nachází, abychom mu dokázali přizpůsobit zdravotní péči a výživu. Ačkoliv výpočty by se na první pohled mohly zdát jednoduché, není to tak. Jak tedy správně počítat věk svého zvířátka?

U pejsků se to liší i podle plemene

Štěňátko ve věku dvou měsíců odpovídá věku dvouletého dítěte. Roční pejsek má věk asi jako šestnáctiletý puberťák. A dvouletý pes je jako mladý čtyřiadvacetiletý člověk.

Ve třetím roce mají psi věk jako člověk třicátník, ale později se jejich stárnutí zpomaluje. Každým rokem zestárnou asi o 5-6 let v přepočtu na lidský věk. Může se to však lišit podle plemene a velikosti pejska. Menší pejsci do 40 kilogramů stárnou pomaleji a dožívají se více roků. Ve věku 10 let jsou na tom jako člověk v 64 letech, zatímco větší plemena mají v přepočtu až 87 let.

Kočkám se počítá věk stejně jako malým psům

Roční kočka se nachází ve fázi života asi jako 15 letý člověk. Dospělosti dosahuje asi v 1,5 roce a jako dvouletá má přibližně již 25 let. Pak stárne asi o 4 roky každý rok. V 10 letech je kočka jako 56-letý člověk. A přestože existují kočky rekordmanky, které se dožily až přes 25 let, průměrný věk života kočky je asi 15 let.

A jak je to u koňů? U těch to funguje jinak, než u psů a koček. Kůň se při dobré péči dožívá asi 25 let. Roční koník je přibližně ve věku 6,5 letého dítěte. Dospělým se stává ve třetím roce života, ve čtvrtém je starý asi jako 20 letý člověk. Pak stárne každý rok o 2 až 2,5 roku v přepočtu na lidský věk.

Ve všech případech platí, že zvířátko stárne i podle toho, jakou má péči. Názorným příkladem jsou domácí kočky ve srovnání s pouličními, které mají velmi těžký život bez veterinární péče. Takové se málokdy dožívají více než 10 let.

Proto naši domácí mazlíčci potřebují, abychom je kvalitně krmili, chodili s nimi na veterinární prohlídky a pozorně si všímali příznaků jejich zdravotních potíží. Myslet bychom měli i na preventivní doplňování potřebných vitamínů a kloubní výživy.

Kolagen pro zvířata Incapet Collagen

Incapet Collagen pro zvířata se slevou

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Incapet Collagen je ideální kloubní výživa pro psy, koně i kočky.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Jedno mají společné – potřebují kolagen

Tak jako lidé, ani psi, kočky a koně se stoupajícím věkem nemají dost kolagenu. Tělo ho tvoří v dostatečném množství jen do určitého věku. Nedostatek kolagenu se může podepisovat pod různé problémy pohybového aparátu, ale projevuje se také na kvalitě kůže, srsti, hřívy, drápů i kopyt. Kolagen je totiž jednou ze základních bílkovin v těle savců, pečuje o spojování a pružnost buněk, dalo by se říci, že drží tkáně pohromadě. “Kolagen tvoří 30% bílkovinného tkáně v těle zvířete a až 70% kůže. Jeho nedostatek může stát za velkým množstvím problémů,” potvrzuje MVDr. Markéta Sedlinská z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Psi, koně i kočky jsou velmi pohyblivá zvířata, a tak při nedostatku kolagenu hrozí zranění, či nemoci kloubů a kostí, což podstatně snižuje kvalitu života. Z dlouhodobého hlediska jim může nedostatek kolagenu dokonce zkrátit život.

Naštěstí dnes už není problém doplnit zvířátku kolagen zvenčí. Stejně  jako to děláme my, lidé. Užívání kvalitního kolagenového doplňku nám prospívá po mnoha stránkách. Takovým kvalitním kolagenem je Inca Collagen, který je jedničkou na trhu kolagenů pro lidi. A protože jeho účinky potvrzují nesčetné příběhy spokojených zákazníků, vznikl i kolagen pro zvířata – Incapet Collagen. Dá se úsměvem říci, že byl testován na lidech, aby mohl pomáhat zvířatům.

Kolagen 4+1

I zvířátka potřebují kolagen. Ke 4 balením Inca Collagene získáte 1ks Incapet Collagene pro vašeho domácího mazlíčka jako dárek. Přidejte mu kolagen do jeho oblíbeného krmiva a sledujte účinky.

Co dokáže Incapet Collagen

  • posiluje chrupavky, měkké tkáně, klouby a kosti, čímž pomáhá předejít degenerativním i jiným onemocněním pohybového aparátu, jako jsou artritidy či dysplazie kloubů
  • v případě rozvinutých onemocnění pohybového aparátu napomáhá jako kloubní výživa při regeneraci postižených tkání, chrupavek či kostí
  • pomáhá při regeneraci po zranění kloubů a kostí
  • u zvířat ve vyšším věku pomáhá znovu nastartovat mobilitu a odstranit bolesti pohybového aparátu
  • pomáhá udržovat zdravé zuby a dásně
  • stará se o krásnou a hustou srst
  • pomáhá regenerovat kůži po zraněních nebo alergiích

A kromě toho zvířatům výborně chutná a je lehce stravitelný. Jde totiž o čistý prémiový produkt, mořský kolagen bez příměsí, aromat či konzervantů. Incapet Collagen je podobně jako Inca Collagen ve formě prášku, který stačí zvířátku denně přidat do krmiva.

Délku života vašeho zvířátka máte do velké míry v rukou vy. Od doby, kdy jsme si zvířata domestifikovali, stali se našimi nerozlučnými společníky a nejlepšími přáteli. Čím lépe se o ně budeme starat, tím šťastnější a plnohodnotnější život budou mít. A o to déle zůstanou s námi a budeme se moci těšit z jejich společnosti.

Kolagen pro zvířata Incapet Collagen

Incapet Collagen pro zvířata se slevou

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Incapet Collagen je ideální kloubní výživa pro psy, koně i kočky.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×