ucinky kolagenu

Mnoho lidí si stále docela neuvědomuje pozitivní účinky kolagenu a jaké funkce v těle plní. Kromě toho, že pomáhá ke krásnějšímu vzhledu, je zodpovědný i za celkové zdraví.

Význam kolagenu v lidském těle je obrovský: vždyť si jen připomeňme, že tvoří největší část bílkovin, až 30 procent. Navíc je to vývojově jeden z nejstarších stavebních prvků, který tvoří základ pohybového aparátu u savců. Pokud je kolagenu dostatek, tělo funguje  dobře  a projeví se to i navenek v podobě  benefitů  pro krásu. Největším problémem je to, že po 25. roce života se zásadním způsobem snižuje tvorba vlastního kolagenu a po 40. roce ho už netvoří téměř vůbec. Musíme mu proto k tvorbě dopomoci.

Zdravá a vyvážená strava dokáže mnoho, ale pro získání dostatečného množství kolagenu to nemusí stačit. Pro pochopení této problematiky je nutné znát všechna vědecká fakta o jeho účincích. Proto si nyní vysvětlíme, jak kolagen funguje a které oblasti v našem těle významně ovlivňuje.

Co je to kolagen?

Kolagen  je základním  stavebním prvkem v těle. Hlavní funkcí je působit jako pojivo buněk prakticky v celém těle, to znamená nejen v kostech, šlachách, kloubech a pokožce, ale například i v cévách, rohovce oka a dokonce v zubech. Dá se tedy říci, že v těle živočichů a lidí funguje jako lepidlo, podporující práci buněk v tkáních. Ne nadarmo získal svůj název. Věděli jste, že pochází z řeckého slova „kólla “, které v překladu znamená lepidlo?

Z celkového množství kolagenu v lidském těle je až 70% zastoupených v sušině kloubních chrupavek.  Chrupavky  jsou  pevná, ale flexibilní tkaniva obsahující  samotné  buňky a mezibuněčnou hmotu (extracelulární matrix). Na dostatečnou výživu chrupavky je potřebný adekvátní obsah vody. Amorfní obsah chrupavky potřebuje na udržování obsahu vody neporušenou čistou strukturu vytvářenou kolagenem. Chrupavka musí snášet během života člověka obrovskou zátěž a nedostatek kolagenu  vede k mikrotrhlinám a k následným problémům s pohybovým ústrojím.

Molekula kolagenu se skládá  ze  tří  propletených řetězců tvořících strukturu takzvaného helixu. Právě této struktuře vděčí chrupavkové tkáně za svou pevnost a odolnost. Součástí molekuly kolagenu je 19 aminokyselin.

Typy kolagenů

V současnosti známe 27 typů kolagenů, které se nacházejí v různých živočišných tkáních. Pro lidské tělo jsou však nejdůležitější první čtyři typy.

Typ I :  Tvoří  největší část kolagenu v lidském těle, až 90%. Skládá se z hustých vláken, které tvoří strukturu kůže, kostí, šlach, vláknité chrupavky, pojivových vláken a zubů.

Typ II :  Tvoří  ho volnější vlákna  nacházející se v elastické chrupavce, která má za úkol tlumit nárazy v kloubech.

Typ III :  Tvoří  strukturu svalů, orgánů a tepen, nachází se v rychle rostoucích tkáních. Tento typ je součástí hlavně mladých organismů a později ho postupně nahrazuje kolagen typu I.

Jak je to s produkcí kolagenu

Mladé tělo si kolagen tvoří samo, ale už od 25. roku života člověka jeho produkce klesá, a to o 1 – 1,5 %  každým rokem. Po 45. roce se již kolagen téměř netvoří. Průběžné  doplňování kolagenu by mělo být proto v zájmu každého člověka, který si chce co nejdéle zachovat zdravé tělo s funkčním pohybovým aparátem, zdravou  pokožkou, vlasy či nehty.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Co všechno ovlivňuje tvorbu kolagenu v lidském těle? Naše tělo ho vytváří jako prokolagen, jeho základní formu, tvořenou aminokyselinami glycinem a prolinem.  Potřebuje  však k tomu vitamín C.  Pokud byste tedy chtěli  zvyšovat tvorbu kolagenu běžnou stravou, v první řadě potřebujete dostatek vitaminu C /  v  ovoci a zelenině/ . Můžete se také zaměřit na získání prolinu, glycinu a mědi. To vše s přísunem důležitých bílkovin, jejichž zdrojem je maso, drůbež, mořské plody, mléčné výrobky, rostlinné proteiny jako je sója a další luštěniny. Dle receptů našich babiček má být zdrojem kolagenu vývar z hovězích či drůbežích  kostí,  želatina,  aspik  či huspenina. To však ale není tak úplně pravda, kterou si vysvětlíme v tomhle článku.

Faktory, které  kolagen  naopak v těle ničí, nebo zamezují  jeho  tvorbu, jsou:

 • konzumace nadměrného množství rafinovaných sacharidů a cukru – tyto látky prakticky znemožňují rekonstrukci kolagenových buněk, za běžných okolností má kolagen schopnost sám se “opravit”
 • nadměrné vystavování se slunečnímu záření bez adekvátního ochranného faktoru obsaženého v tělovém   mléku a  opalovacím  krému  snižuje produkci nového kolagenu
 • kouření – velmi zásadní faktor, při kterém se rapidně snižuje tvorba kolagenu. /může vést ke zhoršenému hojení ran a brzkému výskytu vrásek/

Základem pro zachování kolagenu v těle je vyhýbat se zmiňovaným rizikovým faktorům.

Jak dostat do těla kolagen?

Kolagenové suplementy v bioaktivní formě slouží jako skvělý prostředek na doplnění ubývajícího kolagenu. Kolagen najdeme také v živočišné stravě, jedná se však o denaturovanou formu, která je pro lidské tělo málo účinná. Mnohem účinnější je dostat kolagen do těla ve formě kolagenového hydrolyzátu, který je bioaktivní, šetrně štěpený a ideálně 100% čistý bez příměsí a aroma.

Osvědčenou dlouholetou značkou s množstvím pozitivních zkušeností je mořský hydrolyzovaný Inca Collagen v prášku. Je to kolagenový hydrolyzát, tedy molekuly kolagenu z mořských ryb štěpeny velmi šetrně na kolagenové peptidy, které si zachovávají svou bioaktivní formu. Znamená to, že peptidy mají přirozenou strukturu helixu (propletených řetězců) a tím je zaručena maximální možná míra průniku do těla. Takový kolagenový hydrolyzát se štěpí specifickými enzymy za studena, nepřeváří se, a výsledné peptidy je lidské tělo schopné zpracovat a vytvořit si nový kolagen.

Na co je dobrý kolagen

Kolagen je stavební bílkovina, která udržuje pružnost měkkých tkání, zejména chrupavek, svalů, šlach a kůže. Je zodpovědný i za pevnost a odolnost kostí a zubů. Je to molekula spojována s krásou právě pro její výjimečné schopnosti zachovat lidskému tělu mládí – ať už po stránce fyzické aktivity, nebo fyzického vzhledu.

Stručně řečeno, kolagen je jako životabudič. Dokáže pomoci na:

 • problémy s pohybovým ústrojím – bolavé kosti, klouby, slábnoucí chrupavkové tkáně, náchylnost k  různým  zraněním  už i při běžných aktivitách
 • problémy s pletí – ochablost, únava pleti, vznikající vrásky, suchá pleť, pleť bez života
 • problémy s kůží – hůře se hojí zranění a kožní nemoci, vznikající strie
 • problémy s vlasy – vypadávání vlasů, suché a lámavé vlasy, štěpící se konečky
 • problémy s nehty – křehké nehty, které se okamžitě lámou, tvrdé nehty, štěpící se nehty

Doplňování kolagenu dokáže velmi efektivně těmto problémům zamezit,  v případě stávajících projevů je může ztlumit a přiblížit tělo zpět ke kondici z mladšího věku.

Je zřejmé, že kolagen je účinný jak  pro  běžné lidi s průměrnou fyzickou aktivitou, tak  pro  sportovce kvůli jejich zvýšeným nárokům na klouby, kosti a chrupavky. Dokáže pomoci i při vážnějších onemocněních pohybového aparátu.  Neplatí tady věkové omezení, i když v teenagerovském věku ho za normálních okolností určitě doplňovat nemusíte. Preventivně ho ale můžete začít užívat už kolem 25. roku, kdy začíná jeho přirozená produkce klesat.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Jak pomáhá kolagen? 

Pravidelným doplňováním kolagenu ve formě kvalitního výživového doplňku si dokážeme udržovat zdravou a elastickou kůži, zdravé vlasy a nehty, pohyblivé klouby bez bolestí a podpořit také celkovou regeneraci těla. Kolagen pomáhá také k zotavení těla po operaci nebo zraněních, protože může přispět k hojení ran a jizev.

Potvrzené účinky kolagenu

Pokud začnete tělu doplňovat kolagen v bioaktivní hydrolyzované formě, po určitém čase zaznamenáte tyto konkrétní změny:

 • Kolagen vrací pleti svěžest, pružnost a mladý vzhled
 • Zlepšuje kvalitu a růst vlasů, pomáhá zastavit vypadávání vlasů a posiluje je
 • Rovněž posiluje i kvalitu nehtů a podporuje jejich růst
 • Pomáhá udržovat zdravé klouby, posiluje strukturu chrupavky
 • Napomáhá regeneraci po zraněních a operačních zákrocích
 • Pomáhá udržovat zdraví zubů a dásní, může pomoci při léčbě onemocnění dásní
 • Pomáhá také rychlejšímu hojení ran a jizev na kůži
 • Působí jako pomocná prevence tvorby pigmentových skvrn a pomáhá také hojení jizviček po akné

Kolagen pleť – vrací ji svěžest, pružnost a mladý vzhled

Lidská kůže je tvořena z 80% kolagenem, který se spolu s elastinem stará o její hydrataci a pružnost. Bylo provedeno několik studií, které potvrdily, že kolagenové peptidy nacházející se v hydrolyzovaných suplementech mohou pomoci zpomalit stárnutí pokožky a zlepšit její hydrataci. V jedné ze studií se to prokázalo u skupiny žen užívajících hydrolyzovaný kolagen již po osmi  týdnech, v další dokonce  po  čtyřech  týdnech  užívání. Kromě toho má kolagen schopnost podporovat produkci dalších proteinů, které pomáhají udržovat strukturu pokožky, například elastin či fibrilin.

Výsledkem je  vypnutější , zdravější a hydratovaná  pleť .  Vrásky se tvoří méně  nebo vůbec a ty menší se vyhlazují. Může dojít i ke zlepšení akné, hojení jizviček po akné nebo zmírnění příznaků atopické,  suché a  loupající  se pokožky.

“Mám méně viditelné vrásky ve tváři, bohatší vlasy i nelámající se nehty. Pokožka celého těla je dokonce i hebká. Opět. I když je mi pořád padesát, pohled do zrcadla už není na šero, ani pološero,” spokojená zákaznice Radka Skácelová.

PŘEČTĚTE SI: Jak najít nejlepší kolagen na pleť + recenze

Kolagen zlepšuje kvalitu a růst vlasů

Vlasy jsou tvořeny keratinem, který se tvoří pomocí několika aminokyselin. Jejich zdrojem je i kolagen.  Doplnění  kolagenu  má vliv  nejen na  pokožku , ale má pozitivní vliv  i na vlasové  folikuly, které se nacházejí  v pokožce hlavy. Díky tomu budou vlasy méně padat, méně se štěpit, nové vlasy  budou  rychleji růst. Dámy potěší, že nebudou nacházet v odtoku z umyvadla či  vany  a  na podlaze množství vypadaných vlasů.   Mohou také zpozorovat takzvané “baby hair” – rostoucí nové vlásky viditelné hlavně v okolí čela. Je to znak toho, že kolagen opravdu funguje a vlasy houstnou. Zdravé vlasy jsou pak lesklejší, pevnější a nemají roztřepené konečky.

“Nejvíc je to u mě vidět na vlasech, rostou tak rychle, jako bych je hnojila. S kadeřnicí to kontrolujeme a jsou to minimálně dva centimetry za měsíc a půl. Co jsem ale vysledovala a docela mě to pobavilo, tak mi po něm roste rychle obočí! Nechávám si ho totiž upravovat. Doba nutnosti úpravy se začala hodně zkracovat, už po týdnu bych mohla jít znovu,” fashion blogerka Tereza z Brna

Kolagen pomáhá i nehtům

Podobné zlepšení zaznamenáte i na nehtech, kde kolagen redukuje jejich křehkost. Pokud se vám do té doby lámaly a nedokázali  jste si je vypěstovat, nyní se dočkáte krásných pevných nehtů.

“Už po měsíci používání jsem si všimla krásných pevných nehtů, které mám jinak velmi lámavé,” majitelka kosmetického salónu PB Kosmetika Petra Burešová

proc inca collagen

Kolagen pomáhá aktivnímu životnímu stylu

Pokud pravidelně cvičíte, pak je pro vás kvalitní kolagen určitě ta správná volba. Chrání váš pohybový aparát před opotřebením a snižuje riziko zranění. Kvalitní bílkoviny hrají navíc významnou roli při budování svalové hmoty a při regeneraci po cvičení. Pokud cvičíte pro redukci váhy, zpevnění a vyrýsování postavy, kolagen vám pomůže získat lepší elasticitu pokožky.

Kolagen je prospěšný i během období mateřství

Těhotenství a doba po porodu je krásným, ale i velmi náročným obdobím. Budoucí i současné maminky se musí vypořádat s mnoha patáliemi těla, ke kterým patří  visící kůže, strie, mdlá pleť, vypadávání vlasů, zhoršená kvalita pleti, vlasů a nehtů. I když je Inca Collagen 100% čistá bílkovina vlastní lidskému tělu, potravinové doplňky  musí  mít  kvůli nařízení EU uvedené na obalu “Není vhodné pro děti a těhotné ženy.”

Ale nezoufejte, po porodu a během kojení Inca Collagen přímo doporučujeme. Známe opravdu mnoho maminek, které náš kolagen užívaly nebo užívají a mají jen pozitivní zkušenosti. Inca Collagen jim po porodu a při kojení velmi rychle pomohl dostat se znovu do výborné kondice.

“Používala jsem ho před těhotenstvím na pleť a úžasné. Počas tehotenství jsem jen snížila dávky na poloviční a myslím, že i to mně zachránilo před striemi které mám dedičné.  Používam i teď při kojení a nepadaji mi tolik vlasy jako jiným maminkám. Pleť mám krásnou, bez pupínku a cítim že i energii,” maminka Markéta Bartoňová

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Kolagen pro muže

Ačkoliv se může zdát, že muži stárnou pomaleji než ženy, není tomu tak. Kolagen nezná rozdíly pohlaví, ubývá  stejně  jak ženám, tak mužům. A pánové, kteří pochopili, že je dobré si ho doplňovat, si už jeho účinky ověřili v praxi. Pomáhá zachovat růst a zdraví vlasů a předcházet tak plešatění, pomáhá udržovat zdravý pohybový aparát, zrychluje regeneraci těla a v neposlední řadě také pomáhá předcházet vráskám. Protože ačkoliv se to nezdá, ty se  nelíbí  ani  našim  silnějším protějškům.

“Kromě urychlení regenerace mi pomohl například i s problémy s koleny. Těmi jsem vzhledem ke svému sportu, ale také mé oblíbené doplňkové cyklistice, v minulosti velmi trpěl. Díky kolagenu mi tyto potíže letos odezněli, za což jsem velmi rád,” motocyklový závodník Ondřej Ježek

Kolagen není jenom pro lidi

Nedostatkem této základní bílkoviny často trpí i zvířata. Benefity pravidelného doplňování kvalitního bioaktivního kolagenu už mohou pocítit i vaši domácí mazlíčci. Značka Inca Collagen totiž přinesla na trh i prémiový  třísložkový hydrolyzovaný kolagen pod názvem Incapet Collagen určený pro různé druhy zvířat  –  pro koně, pejsky a kočky.  S nadsázkou se dá říci, že účinky tohoto kolagenu byly otestovány na lidech, aby mohly sloužit  i zvířatům. Incapet Collagen pomáhá například udržet zdravé pohybové ústrojí psů, zdravé klouby a kosti u koní a zdravou lesklou srst u koček.

“Jako pečovatelka o budoucího vodicího pejska jsem měla možnost kolagen vyzkoušet a nadále ho pejskovi podávat. Nyní na něj nedám dopustit. Vyhrál to jak u mě, tak u Borinky na plné čáře. Nejen však kvalitou, ale i díky lidem, kteří takto pomáhají pejskům ve výcviku, aby měli zravý pohobový aparát. Borince chutná, nezapáchá a je citlivý na její trávení. Je to něco, po čem vždy šáhnu na konci dne, který je pro nás obě náročný,” chovatelka Michaela Cibulková

Kolagenový balíček pro psy s dárky

Velký kolagenový balíček pro psy. 3x Incapet Collagen a k tomu hebká plyšová deka a bavlněný uzlík na hraní.

Negativní účinky kolagenu –  existují?

Při správném užívání je velmi malá šance, že člověk pocítí jakékoliv negativní účinky kolagenu. Pokud samozřejmě za negativní jev nepovažujeme chuť kolagenu – v případě Inca Collagen jde o čistý, ničím nearomatizovaný mořský kolagen, který má jemné aroma ryb. Některým lidem může tato chuť připadat nepříjemná. Je to však právě důkaz vysoké kvality kolagenu, který neobsahuje žádné přídavné látky, konzervanty, sladidla ani stabilizátory.

Za  zmínku  však  stojí  jistá  možnost alergických reakcí, což se týká hlavně lidí s přecitlivělostí na mořské plody. V případě alergie tedy pečlivě zvažte, od koho kolagen kupujete a použitý zdroj kolagenu. Značka Inca Collagen komunikuje se svými zákazníky všechna potřebná fakta.

V jakém věku začít užívat kolagen?

U člověka dochází po 25. roce života ke zpomalení tvorby vlastního kolagenu. Proto je vhodné začít si jej doplňovat už kolem třicítky. V případě, že procházíte vysokou zátěží a potřebujete regeneraci – například při aktivním sportu nebo u žen po porodu – můžete začít užívat hydrolyzovaný kolagen i v mladším věku.

Pozor na tyto mýty o kolagenu, které se nezakládají na faktech

Jsou všude kolem nás: zveličená tvrzení, marketingové hlášky hraničící s bludy a mýty o kolagenu, které vznikly proto, aby výrobci přilákali co nejširší okruh zákazníků. Tak jako v tomto článku dopodrobna rozebíráme jednotlivé účinky, považujeme za nutné zmínit i opačnou stranu mince – a to tvrzení o kolagenu, se kterými se můžete setkat, ale ve skutečnosti jsou to výmysly.

Pokud se vám někdo snaží namluvit, že:

 • kolagen pomáhá na růst svalů,
 • kolagen pomáhá na imunitu,
 • kolagen pomáhá odstranit celulitidu,
 • nebo dokonce, že kolagen pomáhá při hubnutí,

určitě mu nevěřte.

Vtip je v tom, že na žádné z těchto tvrzení nenajdete spolehlivé studie, které by to potvrdily. Dokonce hláška o tom, že kolagen vám pomůže hubnout, je nelogický nesmysl. Kolagen je stavební bílkovina, pečující o pružnost tkání, v žádném případě nefunguje jako spalovač tuků. Na hubnutí musíte mít kalorický deficit, tedy přijmout denně méně kalorií, než spotřebujete. Ideální je kombinovat vhodný pohyb se správně nastaveným jídelníčkem.

Podobně tvrzení o růstu svalů. Existuje jen jedna studie, během které podávali kolagen seniorům se sarkopenií, tedy ztrátou svalové hmoty. Těmto účastníkům kolagen sice při tvorbě nových svalů pomohl, ale jde o vzorek, který měl skutečné problémy s úbytkem svalstva. Kolagen pro sportovce, kteří jsou zdraví, může podpořit chrupavku, zlepšit pružnost tkání, ale určitě nepomůže růstu svalů. Molekula kolagenu totiž neobsahuje dostatek aminokyselin, které jsou pro růst svalů zapotřebí.

Samozřejmě, kolagen pro seniory obrovský význam má. Jeho účinky senioři pocítí výrazněji, jelikož ve věku nad 60 let je již nízká produkce vlastního kolagenu citelná. Pravidelné užívání kolagenu může seniorům pomoci udržovat pevnější kosti, pohyblivější klouby a funguje také dobře pro celkovou regeneraci organismu.

Podrobněji toto téma rozebíráme v samostatném článku:

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Mýty o kolagenu

Jak se má kolagen užívat?

Inca Collagen v práškové formě je snadno rozpustný ve vodě, protože právě pitím se kolagen nejlépe vstřebává přes tenké střevo do krevního řečiště. Jinak ho tělo nedokáže absorbovat. Proto se vyrábí v hydrolyzované podobě, což znamená, že  molekula  kolagenu je rozštěpena na malé fragmenty, peptidy, které prostě proniknou tam, kde je třeba.

Ideální je užívat Inca Collagen spolu s vitaminem C, protože ten pomáhá tělu, jeho účinky naplno využít.

Kolagen je známou ingrediencí i v kosmetických přípravcích  aplikovaných zevně, tedy na kůži. Ačkoli může jít o příjemné krémy či séra, aplikace kolagenu přes kůži vyvolá prakticky jen efekt zvlhčení a zvláčnění na povrchu pleti. Ve skutečnosti nemůže takto použitý kolagen proniknout do hlubší vrstvy kůže, dermis, kde se běžně vyskytuje spolu s elastinem. Důvod je velmi jednoduchý. Jeho molekula je příliš velká a  nedokáže  překonat bariéru kůže. A totéž platí i pro kosmetiku obsahující hydrolyzované kolagenové peptidy, které do kůže pronikají jen z malé části. Naproti tomu existuje již mnoho studií potvrzujících účinek kolagenu přijímaného v hydrolyzované formě pomocí nápoje s rozpuštěným práškem.

Optimální  denní dávka   kolagenu  je  od  dvou  do  tří  gramů. Méně než gram denně tělo nepocítí  a více než tři gramy jsou zase zbytečné. Nejvyšší doporučené dávkování je 10 gramů denně. V případě Inca Collagen by to byly tři sáčky denně. Takové množství doporučujeme jen při akutním nedostatku kolagenu a krátkodobě, například na týden.

Doplnění kolagenu s Inca Collagen doporučujeme realizovat tak, že nejprve absolvujete prvotní intenzivní fázi trvající  2-3 měsíce. Po uplynutí této doby byste  už  měli poznat  jeho efekt a pak  už stačí  užívat jen občas, ale nevyloučit úplně. Můžete také zůstat při každodenním užívání.

Užívání  Inca Collagenu není proti zásadám racionální stravy, právě naopak. Jeho konzumace se nevylučuje ani s většinou redukčních diet. Inca Collagen je bezlepkový a raw, je vhodný i při paleo dietě, při keto dietě a při dalších speciálních režimech, které výrazně neomezují příjem proteinů.

Jaké jsou účinky kolagenu na lidské tělo?

 • Pomáhá zlepšit kvalitu a růst vlasů
 • Pomáhá zabránit vypadávání vlasů – vytváří z nich zdravé a krásné vlasy,
 • Pomáhá dodat krásu a lesk vašim vlasům – bojuje proti lámání
 • Pomáhá zvyšovat hustotu vlasů – pokud je kolagenu dostatek vlasy vypadají zdravě a krásně
 • Pomáhá eliminovat padání a lámání vlasů – už nemáte v koupelně plnou podlahu vlasů, jako dříve
 • Pomáhá zvýšit hydrataci a objem vlasů – nemusí se stydět za své krátké a lámavé vlasy, zlepšuje jejich objem
 • Pomáhá regenerovat poškozené konečky a zabraňuje jejich třepení – už žádné rozlámané konečky
 • Pomáhá intenzivně hydratovat pokožku a omlazovat pleť – budete se cítit fit, lepší, zdravější a zejména mladší
 • Pomáhá zjemnit a zredukovat existující vrásky – už žádné stárnutí, kolagen je speciálně určen na eliminaci stárnutí
 • Pomáhá dodávat pokožce elasticitu a pevnost – žádné strie a pomerančová pokožka
 • Zdravé a krásné nehty – žádné lámavé nehty, nádherně dlouhé upravené nehty díky dostatku kolagenu
 • Pomáhá posílit strukturu nehtů – dlouhé nehty budou jedinečné, zlepšuje odolnost vůči lámavosti a třepení nehtů, zajišťuje zdraví a lesk nehtů.
 • Pomáhá aktivnímu životnímu stylu – kvalitní bílkoviny hrají významnou roli při budování svalové hmoty a při regeneraci po cvičení.

Shrnutí na závěr k účinkům kolagenu

Kolagen  je tedy  pro tělo základní stavební jednotkou, která se nachází v kloubech, chrupavkách, kostech, zubech, kůži, nehtech a vlasech. Jelikož   se však v určitém věku už téměř netvoří, člověk by si ho měl pravidelně doplňovat. Pouze kvalitní strava nestačí, nejlepší je proto doplňovat si ho v podobě hydrolyzovaného čistého kolagenu, který se rozmíchá v 2-3dl vody a pije se denně. Právě takovou formu zaručuje osvědčený kolagenový doplněk Inca Collagen, jehož účinky jsou nepopiratelné a potvrzeny mnohými recenzemi spokojených zákazníků.

Inca Collagen se stará o krásu vaší pleti, která je svěží, mladistvá a hydratovaná. Vlasům dodává lesk a pružnost, nehty se méně lámou.  Ovšem  účinky kolagenu ocení  i starší lidé a sportovci. Jak ověřily mnohé vědecké studie, kvalitní kolagenové suplementy působí v oblasti pohybové soustavy a zlepšují její funkci.

Inca Collagen s vitaminem C a D

Inca Collagen je doplněk stravy, který pozitivně ovlivňuje buněčnou obnovu, regeneraci a výživu pleti, pokožky, nehtů a vlasů.

 • 100% rybí kolagen v prášku k pití
 • Prémiový třísložkový kolagen (obsahuje kolagen typu I, II, III)
 • V denní dávce až 3000 miligramů
 • Nejlepší poměr kvality a ceny
 • Ověřen zákazníky
 • Český výrobek

 

Teď ke každému nákupu vám přidáme vitamín C jako dárek zdarma a při zadání slevového kuponu DECKO dostanete k objednávce i jedno balení vitaminu D.

Při objednávce zadejte slevový kód: DECKO

 

1 400,00 

Inca Collagen si také můžete koupit ve všech českých lékárnách. Inca Collagen v českých lékárnách

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language