Jak dlouho užívat kolagen

Kolagen funguje. Shodují se na tom nejen spokojení zákazníci užívající stoprocentně přírodní hydrolyzovaný Inca Collagen, ale i řada odborníků z oblasti dermatologie, lékařství či biochemie.

Lidské tělo si kolagén tvoří v dostatečném množství jen do určitého věku, po 25. roce života se zásadním způsobem snižuje jeho tvorba. Kvalitní kolagenový hydrolyzát proto účinně doplňuje lidskému tělu jeho přirozený kolagen. Díky hydrolyzovanému kolagenu si můžeme po celý život udržovat nejen zdravé klouby a kosti, ale i pružnou a hydratovanou pokožku, husté vlasy, zdravé nehty, můžeme si také pomoci v době rekonvalescence po různých zákrocích či operacích. Kolagen sceluje rány, spojuje buňky, obnovuje tkáně. Zkrátka je to takové „ lepidlo“ v našem těle.

Ale … jak dlouho potrvá, než pocítíme tyto benefity při užívání kolagenu? To je otázka, kterou si klade asi každý zákazník kupující výživový doplněk. Jak správně tušíte, ze dne na den to není. Trvá určitý čas, než tělo dokonale zužitkuje kolagen a projeví se to navenek na kůži, kloubech, vlasech či nehtech. Připravili jsme pro vás na tyto otázky definitivní odpovědi. Jsou založeny na skutečných zjištěních vědy i na zkušenostech uživatelů, kterým již kolagen pomohl zlepšit život.

Poslechněte si náš podcast o tomto tématu:

SpotifyGoogle PodcastsAmazon MusicTuneInPodbean

Jak dostat do těla kolagen?

Přestože se kolagen nachází i v mase, lidské tělo z něj dokáže vytěžit jen málo – po uvaření stravy se kolagen denaturuje. Naopak, kolagen můžeme efektivně dostat do těla ve formě kvalitního výživového doplňku. Je důležité, abychom si vybírali kolagenový hydrolyzát štěpený šetrně za studena, 100% čistý bez příměsí a aroma, které by jeho účinek mohly snižovat.

Jak dlouho užívat kolagen, a kdy se projeví účinky?

Výsledky studií spolu s deklarovanými zkušenostmi uživatelů říkají, že markantní účinky kolagenu na pohybové ústrojí, kůži, vlasy či nehty jsou vidět již od 4 do 8 týdnů od začátku užívání. Obecně se doporučuje na začátek 3-měsiční kolagenová kúra, s každodenní dávkou 3000 mg kolagenu.

Po dosažení účinků můžete přejít na udržovací fázi, kdy stačí užívat kolagen dva až třikrát týdně. Kolagen je bílkovina, která je pro lidské tělo naprosto přirozená. Nejkvalitnější typy kolagenových hydrolyzátů, mezi něž se řadí i Inca Collagen, získáváme prostřednictvím specifické enzymatické hydrolýzy ze živočišných zdrojů. Konkrétně Inca Collagen je mořský kolagen, který se získává z vedlejších produktů mořských ryb. Zpracovává se přitom tak, aby lidské tělo dokázalo takový kolagen plně využít jako svůj vlastní. Jde o přírodní bílkovinu bez jakýchkoliv přidaných syntetických látek. Proto neexistuje žádná horní hranice užívání – můžete jej užívat tak dlouho, jak jen chcete. Pravidelné a dlouhodobé užívání kolagenu může tělu jedině pomoci.

Jak je to ale s minimální dobou užívání, abychom zpozorovali první účinky? Ta se může samozřejmě u každého lišit. Určitou představu nám nabízejí realizované studie.

Například účinky kolagenu na kůži a pleť. Výsledek jednoho z výzkumů říká, že u sledovaných žen pozorovali významný úbytek známek stárnutí kůže, konkrétně vrásek v okolí očí, již po 4 až 8 týdnech od začátku užívání. Přitom zjistili i statisticky významné zvýšení obsahu elastinu a prokolagenu v kůži po 8 týdnech užívání. Lepší stav pleti byl pak pozorován i z dlouhodobého hlediska několik týdnů po skončení užívání.

Jiná studie potvrdila u uživatelů kolagenu již po 6 týdnech viditelné snížení suchosti pokožky, objemu vrásek a jejich hloubky v okolí nosu a úst. Takových studií je mnoho a všechny mluví o viditelných účincích přibližně od 4. do 8. týdne užívání, ale nejvýraznější účinky lze zpozorovat po tříměsíční kúře.

Ze zkušeností zákazníků s Inca Collagen vybíráme slova zákaznice Pauly Rovné: “Zatím užívám druhé balení Inca Collagen a jsem s ním nadmíru spokojená. Už nyní vidím výsledky – mám jasnější a vypnutější pleť, méně vrásek i ostatních nedokonalostí. “

Podívejme se dále na účinky kolagenu na pohybový aparát u aktivních sportovců. V této studii testovali sportovce s bolestmi kolen z fyzické aktivity po 12 týdnů. Skupina užívající kolagen vykazovala po skončení studie výrazné snížení bolestivosti kolen oproti těm, kteří kolagen neužívali.

Blogerce Livce Gálové, alias @felivcity, pomohl Inca Collagen nejen s pletí, ale i s vlasy a pohybovým aparátem, již v průběhu prvních týdnů: “Vlasů mi po porodu vypadalo opravdu hodně, ale tak jak to ze dne na den začalo, tak se to i zpomalilo a postupně začaly růst díky kolagenu vlasy nové. Takže teď vypadám dost neupraveně, i když se snažím, jak jen dokážu, aby mi ty nové netrčely na všechny strany. Pleť je lepší, i když jsem stále měla problémy s akné. Tyto změny se dostavily cca po 30 dnech užívání Inca Collagenu.

Sport se poslední měsíce stal nezbytnou součástí mého života. Nejen proto, abych zvládala běhat za Riškem, až začne chodit, ale abych ho stále dokázala zvednout, když to bude nutné. A také proto, že mi to dodává energii do celého dne. Po tréninku je to už můj rituál – sklenici džusu s jednou dávkou kolagenu. Díky tomu se i druhý den po těžkém tréninku cítím dobře, po běhání mě nebolí klouby či kolena. “

Účinek kolagenu na vlasy či nehty zaznamenáte přibližně po takovém čase jako na pokožce, čili někdy už po 4 až 6 týdnech. Jak totiž vysvětlila dermatoložka doktorka Jana Molčanová z kliniky Medoderm: “Vlasy a nehty vznikají ze stejného embryonálního základu, a proto je jejich kvalita často ovlivněna stejnými faktory, jako jsou např. hladina hormonů, dostatek vitamínů a železa. Ze své praxe mohu potvrdit, že pravidelný přísun kolagenu zlepšuje pevnost nehtové ploténky, zmírňuje štěpení nehtů a lámavost vlasů.”

Hodnotí fashion blogerka Michaela: “Užívám ho měsíc a vlasy mi opravdu přestaly padat. Super mi pomohl.”

Jak vidíte, účinky kolagenu můžete pozorovat již po čtyřech týdnech, někteří z vás mohou patřit mezi šťastlivce, kteří si všimnou změn už po dvou týdnech. Je to však různé, a proto obecně doporučeným postupem je užívat kolagen denně po dobu tří měsíců. V Inca Collagen jsme přesně na toto připraveni a nabízíme zákazníkům výhodné balíčky Inca Collagene s dopravou zdarma a slevami při koupi tří nebo čtyř balení.

V jakém věku začít užívat kolagen?

Jelikož tělo člověka zpomaluje tvorbu vlastního kolagenu již po 25. roce života, můžete začít s užíváním kolagenu kolem třicítky. V případě, že tělo prochází vysokou zátěží, například při aktivním sportu nebo u žen po porodu, můžete s pravidelným užíváním hydrolyzovaného kolagenu začít i mnohem dříve.

Relaxační kolagenová kúra

S novým dárkovým balíčkem dopřejte svému tělu relax a výživu jakou potřebuje. Ke 3 kusům Inca Collagenu získáte jako dárek navíc: měkoučký ručník osvěžující, zdravý a kvalitní čaj Geisha od výrobce čajů Oxalis, 3x vitamín C a dopravu zdarma.

Zaměřte se při užívání také na kvalitu kolagenu

Kromě toho, jak dlouho užívat kolagen, je důležitá i otázka jeho kvality. Určitě se při výběru nerozhodujte podle nejnižší ceny. Nejdůležitější kritéria, která by měl splňovat nejlepší kolagen, jdou tato:

Bioaktivita. Kolagen musí být v takové formě, aby ho lidské tělo dokázalo zpracovat. Molekula kolagenu získaná z mořských ryb se musí rozštěpit na fragmenty, které mají zachovanou trojitou strukturu helisy. Díky ní je pak lidské tělo schopno si fragmenty “poskládat” znovu do molekuly kolagenu a pracovat s nimi tam, kde je potřeba.

Výroba enzymatickou hydrolýzou bez tepelné úpravy. Aby se zachovala struktura helisy ve fragmentech kolagenu, musí se zpracovat šetrně za studena. Některé kolageny, zejména z vepřových či hovězích kostí, se zpracovávají převařováním. To pak fragmenty kolagenu nenávratně denaturuje. Ale mořský Inca Collagen se získává štěpením pomocí enzymatické hydrolýzy, čímž se zachová bioaktivita kolagenu.

Čistota kolagenu. Je důležité, aby takto získaný kolagen zůstal čistý, nepřidávala se do něj žádná aromata, příchutě či konzervanty. Všechny přidané látky mají tendenci kolagenové fragmenty poškodit, což samozřejmě nechceme.

Nejúčinnější je kolagen v prášku. Jen v takové formě lze zachovat nejen trvanlivost, ale i bioaktivitu kolagenových peptidů. Prášek se rozmíchá až těsně před užíváním v tekutině na roztok a ten se vypije. Toto je jediný způsob, jak do lidského těla dostat bioaktivní účinný kolagen, který skutečně funguje.

Na trhu můžete najít již namíchaný tekutý kolagen, ten však bývá neúčinný, protože je plný konzervantů a samotné kolagenové fragmenty v něm mohou degradovat. Takže se spoléhejte jedině na kolagen v prášku.

Všechny výše zmíněné body dokonale splňuje Inca Collagen. Proto tak dobře účinkuje a má tolik spokojených uživatelů.

Výhody

Prémiový 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů
Výborné recenze od spokojených zákazníků
Bio-Aktivní: skvěle se vstřebává
Denní dávka obsahuje 3000 mg čistého mořského kolagenu bez přísad
Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen
Nemaskovaný sladidly ani dochucovadly
Samostatně balená denní dávka pro zachování účinků
Velmi podobný lidskému kolagenu
Inca Collagen je ryze český výrobek

Jaká je denní dávka kolagenu?

Ze závěrů odborníků vyplývá, že aby kolagen fungoval, měla by být denní dávka alespoň 2000 až 3000 mg. V období zvýšené zátěže pro tělo můžete užít dvou- nebo trojnásobnou denní dávku. Ale tělo je schopno najednou zpracovat jen určité množství kolagenu, takže za běžných okolností jsou příliš vysoké dávky zbytečné.

Kolagen totiž na svůj přesun v těle potřebuje transportní bílkovinu, nejčastěji albumin. “Účinné množství kolagenu bude vždy záviset na kapacitě jeho transportní bílkoviny a pokud dostane organismus více, prostě ho nevyužije. Od určitého denního příjmu další zvyšování dávky nevede k lepším výsledkům, ” dodává odbornice na biochemii, doktorka RNDr. Dagmar Petrová.

Jak často brát kolagen?

Doporučenou dávku 2000 až 3000 mg byste měli užívat denně po dobu prvních tří měsíců. Potom můžete dávkování snížit: užívejte tuto dávku alespoň 2-3 krát týdně dlouhodobě a pravidelně.

A co maximální délka užívání? Jak dlouho se může užívat kolagen?

Užívání kolagenu nemá omezení. Můžete jej brát dlouhodobě. Aby vaše tělo benefitovalo z jeho účinků, nedoporučujeme užívání přerušovat na příliš dlouhou dobu. Po měsících bez užívání by mohl začít kolagen vašemu tělu opět chybět.

Patříte už také k uživatelům Inca Collagen? A jaké jsou vaše zkušenosti? Pokud právě začínáte, gratulujeme vám k dobrému výběru a přejeme hodně trpělivosti. Při pravidelném užívání brzy zaznamenáte jeho skvělé benefity i na sobě.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×