Pravý včelí med je pro člověka od nepaměti jako přírodní všelék. Používá se skutečně na všechno – od slazení čaje, až po pleťové masky. V současné době se však mnohdy falšuje všechno možné za účelem zisku, a výjimkou není ani med. Víte, jak najít skutečně kvalitní včelí med?

Med je pro naše domácnosti oblíbeným sladidlem, které má navíc výjimečné účinky pro tělo. Obsahuje množství minerálů a vitamínů, také antioxidanty, posiluje imunitní systém, působí jako přírodní první pomoc při nachlazení a i na bolesti v krku, jelikož má i antibakteriální účinky.

Díky antibakteriálním účinkům se med bohatě využívá při výrobě kosmetiky. V čisté podobě ho lze využít i na zanícenou nebo poraněnou kůži. Uklidňuje, zvláčňuje a to vše pouze za předpokladu, že je kvalitní!

Bohužel i med se dnes „pančuje“. Při koupi je proto důležité si zkontrolovat, odkud med pochází. Prvním varovným signálem může být příliš nízká cena. Med od lokálních včelařů je totiž dražší, jelikož si nemohou dovolit jít pod cenu, která se přímo odvíjí od nákladů. Obecně tedy platí, že v supermarketech se častěji můžete setkat s nedůvěryhodným a né zcela kvalitním medem.

Pro ověření kvality medu můžete vyzkoušet některé tipy a triky:

  • například sledovat, zda med krystalizuje (laicky řečeno cukernatí). Čistý kvalitní med by měl do cca půl roku zkrystalizovat – to je znak jeho kvality.
  • dále můžete sledovat, jak se rozpouští v teplém nápoji – pokud dopadá na dno nádoby nerozpuštěný a musíme nápoj promíchat, aby se rozpustil, tak s vysokou pravděpodobností je to pravý med. Pančovaný nekvalitní med se během padání na dno stihne rozpustit, protože jde o neurčitou směs isoglukosy.

Nejlepším doporučením je samozřejmě kupovat med od ověřených včelařů z vašeho okolí. My v Inca Collagen odjakživa stavíme na kvalitě a originalitě a proto si na spolupráci vybíráme partnery se stejnou vizí. Na našem e-shopu naleznete doplňkový sortiment jako součást zvýhodněných balíčků a jedním z produktů je i med. Důvěřujeme lokálním včelařům a med proto kupujeme výhradně od nich, čímž podporujeme domácí (českou) produkci. A vám nadále dodáváme kvalitu, tak jak jste zvyklí při zakoupení samotného Inca Collagenu. Oslaďte si svůj nápoj naším medem od lokálních včelařů, vlažným nápojem zalijte sáček našeho Inca Collagenu a nechte pracovat váš elixír krásy a vitality.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×