Regenerace svalů po cvičení je pro tělo opravdu velmi důležitá. Svaly bez pravidelného odpočinku nemůžou pracovat na 100 %. Pokud svalům nedodáte potřebné látky a klid, tak nemůžete počítat s tím, že dosáhnete vysněných výsledků. Ani ti nejlepší sportovci na regeneraci nezapomínají.

 

Sport jako novoroční předsevzetí

 

Sportování je skvělé nejen pro fyzickou část těla, ale i pro psychickou. Po cvičení máme radost sami ze sebe a z celého tréninku. Pravidelné sportování nám pomáhá od stresu a každodenních problémů. Na chvilku uniknout a věnovat se svému tělu je velmi prospěšné.

Nezáleží na tom, jaký sport děláte. Je důležité jen to, jestli vás daná činnost baví. Nezapomeňte, že k pravidelnému sportu patří důkladná regenerace. Jak na ni? Co vám pomůže s bolestí svalů a jak ji účinně eliminovat?

 

Svaly zahřejte a protáhněte

 

Nezahřáté svaly není dobré přetěžovat, jsou náchylné k poranění. Před samotným pohybem se pomalu rozehřejte – na páse, poskoky, panáky či jinými nenáročnými cviky. Až poté začněte svaly protahovat.

Rádi bychom vám řekli, že je růst svalů bez cvičení možný, ale není. Sval potřebuje dostatečný impuls, který dodává právě sport nebo jiná fyzicky namáhavá aktivita.

Také po cvičení je potřeba svaly pomalu a velmi opatrně (žádné agresivní kmitání) protáhnout. Konečně protažení lze prodloužit až na 20 minut – čím déle, tím lépe.

Tip: Jak pomohl Inca Collagen reálným zákazníkům? Takto! 

 

Masáže

 

Masáže jsou velmi příjemné. Tělo se uvolní, zbaví napětí a vy si perfektně odpočinete. Stejně jako příjemné jsou masáže velmi užitečné. Někdy se stává, že se svaly jednostranně přetěžují a tak vzniká dysbalance. Ta způsobuje bolesti. Kvalitní masér vám rozmasíruje zatuhlá místa, což ihned zmírní bolesti.

Pokud pravidelně cvičíte, tak si masáže dopřejte klidně i jednou za měsíc.

Volné dny a spánek

 

Mít volný den bez cvičení je opravdu hodně důležité. Svaly nejsou schopné regenerovat tak rychle, aby zvládly každodenní náročný sportovní výkon. Pokud si pohyb odepřít nechcete, snižte náročnost. Stačí procházka, lehký běh, minigolf nebo plavání.

Stejně jako odpočinek, neodpírejte si dostatek spánku. Každému vyhovuje jiný počet hodin, ale snažte se držet nad 6 hodinami. Pokud chcete dobré výsledky, choďte spát ve stejnou dobu. Tělu nevyhovuje, když jdete jednou spát v 9 hodin večer a podruhé ve 2 ráno. Pamatujte, že regenerace namožených svalů a růst svalové hmoty probíhá hlavně v době spánku.

 

Dostatečný pitný režim a zdravá strava

 

Pravidelné cvičení vyžaduje dostatek tekutin a stravy. Pokud tělo spaluje velké množství energie, je nutné mu ji dodat. Pokud chcete zhubnout, měli byste být v lehkém kalorickém deficitu. To ale neznamená, že nebudete doplňovat potřebné živiny. Zaměřte se na to, abyste denně přijali dostatek sacharidů, bílkovin a tuků. Všechny tři složky se podílí na zdravém a silném těle.

Pokud nevíte jak začít se správným stravováním přečtěte si tipy na zdravé stravování.

Dostatečný příjem vody pomáhá tělu zvládat vysoký výdej tekutin skrz pot. Bez vody vás může bolet hlava nebo pocítíte únavu a mdloby. Denní příjem by se měl pohybovat nad 1 litrem čisté vody – každý potřebuje jiné množství, záleží na váze, věku či počasí.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Kolagenové suplementy

 

Ačkoliv je sport pro tělo velmi prospěšný, je dobré dávat pozor na celý pohybový aparát.

Určitě víte, že sportovci jedí hodně bílkovin, aby podpořili růst svalů. Jídlo však není jediný způsob, jak přijímat bílkoviny. Nejdůležitější bílkovinou, která chrání pohybový aparát, je kolagen. Pokud vás při sportu pobolívají klouby, je načase kolagen doplnit. Inca Collagen obsahuje 3 typy čistého kolagenu. Díky tomuto rybímu hydrolyzovanému kolagenu dostane vaše tělo to, co přesně potřebuje. Zpevnění, pružnost a rychlou regeneraci po sportu (a také po případném zranění).

Pokud vy nebo vaši blízcí pravidelně sportujete, pořiďte sobě nebo jim Inca Collagen. Pohybový aparát, pokožka, vlasy i nehty se vám za doplnění kolagenu bohatě odvděčí.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×