Péče o srst psa

U nás lidí se říká – vlasy koruna krásy. Zároveň kvalita vlasů vypovídá hodně i o našem zdraví. Stejně je to u psů – jejich srst je ukazatelem toho, jak se stravují, jaké mají zdraví a jak o ně pečujeme. Zejména dlouhosrsté psy vyžadují neustálou pozornost. Ale vyčesávání není všechno. V následujícím článku vám vysvětlíme, jak by měla vypadat péče o srst psa, aby ji měl vždy hebkou, lesklou a krásnou.

Význam srsti u psa je obrovský – má na starosti termoregulaci a ochranu těla před vnějšími vlivy. Péče o psa mimo jiné obnáší i výběr vhodné stravy a výživových doplňků, které mohou ovlivnit kvalitu jeho srsti.

Kromě toho byste si měli už při koupi pejska zjistit, jakou má jeho plemeno srst a co všechno vás v této oblasti čeká. Naučit pejska již od malička k česání a podávání výživových doplňků je základem toho, jak pečovat o štěně. Taková péče od nejútlejšího věku se pak podepíše i na kráse jeho srsti. Navíc budete lépe zvládat línání u psa dvakrát ročně, kterému se většina majitelů nevyhne. Je to ovšem přirozený fyziologický proces, který se můžete i díky pravidelné péči o srst psa naučit plynule zvládat.

Incapet Collagen + ručník pro psy

Kolagen pro psy Incapet Collagen a jemný ručník, který oceníte po koupeli nebo očistné sprše vašeho miláčka.

Nyní ve výhodném balíčku.

Takto zjistíte, zda je psí srst v pořádku

Srst psa se liší podle plemene, ale základní ukazatele její kondice jsou stejné. Zdravá srst u psa je hladká, rovnoměrná, lesklá, za běžných okolností nepáchne a je hustá. Naopak nezdravá srst je bez lesku, mastná, šupinatá, slepená, můžete pozorovat i lysiny a neustálé hromadné vypadávání srsti u psa.

Psí srst závisí na mnoha faktorech

Nejvíce se kvalita srsti u psa odvíjí od kůže. Nezdravá kůže většinou znamená také nezdravou srst. Celkově kvalitu srsti ovlivňuje:

  • typ plemene – srst se u psů velmi liší, podle toho může kolísat i její kvalita a každá vyžaduje mírně odlišnou péči,
  • věk psa – starší psy mohou mít již nedostatek kolagenu a kůži v horším stavu,
  • kožní nemoci u psa – negativně ovlivňují infekce, podráždění kůže a ekzémy, alergie či záněty vyvolané roztoči a jinými parazity,
  • vnitřní onemocnění, která se projevují navenek v podobě zhoršené srsti – výkyvy hormonů, problémy se štítnou žlázou, autoimunitní onemocnění a jiné,
  • strava a dostatečný přísun bílkovin, minerálů a vitamínů – čím kvalitnější, vyvážená prémiová strava s dostatečným obsahem masa, tím lépe.

Zjistěte, jak zlepšit kvalitu srsti psa

Klíčem ke zdravé srsti u psa je správná strava a vitamíny na srst pro psa. Dále je to samozřejmě správná vnější péče. Pravidelné vyčesávání srsti pomáhá udržovat její dobrý stav, pořiďte si proto kvalitní hřeben nebo rukavici na česání. Některá plemena psů můžete pravidelně koupat s použitím vhodného veterinárního šamponu pro psy, ale pouze pokud to pes dobře snáší.

Pokud jde o doplňky stravy, ty by měly především podporovat strukturu kůže a tím dobře ovlivňovat srst. Psi mají rády například lososový olej. Chutná jim i Incapet Collagen, právě proto, že je to také přírodní 100% čistý produkt z mořských ryb. Kolagen je známým pomocníkem, pokud jde o zdraví kůže, kloubů a srsti u psa, potvrzuje veterinářka MVDr. Hana Lešetická z veterinární kliniky BUDvet: “Velmi dobře fungují různé kolagenové přípravky, které vlastně podporují ty jednotlivé chlupy a chlupové váčky, ta srst je pak zdravější, až tak nevypadává, je lesklejší.” Kolagen je základní stavební bílkovina, která tvoří u psa – přibližně stejně jako u člověka – až do 80% hmoty kůže. Tělo si jej tvoří samo a má na starosti pružnost a pevnost pokožky, jakož i dalších tkání všude v těle.

Kolagen však později může chybět, zvláště u starších psů. Proto jim můžeme pomoci pravidelným podáváním Incapet Collagen, který podle recenzí majitelů i velmi dobře snášejí:

“Abby, 14 letá fenka havanského pejska, běhá jako štěně. Dokonce i kvalita srsti se jí zlepšuje a má ji lesklejší. Takže u nás spokojenost maximální.” Silvia Plecháčková

“Za tento měsíc můžu určitě říci, že se mi zdá, že mi přijde, že se všem našim psím holkám o něco zlepšila srst, je hebčí a vypadá lépe.” Nikol Pospíšilová, chovatelská stanice Bohemian Crystals

Jak vypadá správná péče o psí srst

Vnější péče o srst psa závisí na jejím typu. Podle toho byste měli přizpůsobit její vyčesávání:

  • psy s hrubou srstí byste měli pravidelně kartáčovat kovovým kartáčem,
  • hladká srst u psů se udržuje dobře, stačí ji pravidelně vykartáčovat a vytírat psa například navlhčeným ručníkem,
  • dlouhá a jemná srst s podsadou – vyčesávejte řidším hřebenem opatrně, abyste rozmotali chuchvalce, nejopatrněji vyčesávejte hedvábnou srst v okolí třísel či uší,
  • kudrnatá srst sice nelíná, ale kromě pečlivého česání vyžaduje i pravidelné koupání a zastřihování.

U mnoha chovatelů se osvědčil speciální kartáč – furminátor, na kterém si můžete vyměňovat nástavce podle typu srsti a plemene. Štěňátka byste měli česat denně, aby si na to postupně zvykli a nezapomínejte je za trpělivost odměnit pamlskem. Zafixují si pak péči o srsť jako cosi příjemného. Dospělé psy můžete během sezóny línání česat denně, jinak stačí i jednou dvakrát týdně podle potřeby.

Myslete na zdraví kůže u psa a chraňte jej před parazity. Pravidelně ho odčervujte, pozor na vnější parazity – před nimi psa ochrání antiparazitární obojek.

I psí srst tedy primárně závisí na vaší dobré péči. Nezanedbejte ji po žádné stránce, podávejte pejskovi pravidelně Incapet Collagen a váš chlupáč se bude pyšnit krásnou, jemnou a lesklou srstí.

Kolagenový balíček pro psy s dárky

Velký kolagenový balíček pro psy. 3x Incapet Collagen a k tomu hebká plyšová deka a bavlněný uzlík na hraní.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×