kolagen

Extracelulární matrix (ECM) představuje složitou síť makromolekul, která napomáhá udržovat strukturu a funkci tkání v lidském těle. Jednou z klíčových složek této mezibuněčné hmoty je kolagen, strukturální protein s mimořádným významem pro pevnost, pružnost a tonus tkání.

Kolagen je nejhojnějším proteinem v lidském těle a tvoří základní stavební kámen mnoha tkání. Jeho strukturální a regulační vlastnosti jsou nezbytné pro integritu tkání a optimální funkci lidského těla. Poruchy v produkci nebo struktuře kolagenu mohou vést k různým patologickým stavům, včetně onemocnění spojených s poruchou tkáňového tonusu.

Funkcí kolagenu v tonusu tkání je:

  • Podpora struktury tkání – kolagen vytváří síť vláken, která poskytuje mechanickou podporu a pevnost tkáním
  • Regulace elasticity – kolagenová vlákna mohou být napjatá a natahována, což umožňuje tkáním pružnost a schopnost se vrátit do původního tvaru po deformaci
  • Přenos mechanických sil – pomáhá udržovat integritu tkání a předchází degenerativním procesům
  • Signalizace buněk – tím může ovlivňovat aktivitu buněk v okolí a regulovat procesy, jako je tvorba nové tkáně nebo oprava poškozených oblastí

Proto je důležité zpomalit přirozený úbytek kolagenu pomocí zdravého životního stylu a vyhýbáním se rizikovým faktorům, jako je kouření, nedostatek pohybu či nadměrné slunění. Možností je i doplňování kolagenu zvenčí. Tady je důležité vybrat si účinný kolagenový produkt. Ten by měl být bioaktivní, ve formě prášku a bez jakýchkoli příměsí či konzervantů.

Za 8 let na trhu se stal český Inca Collagen velmi oblíbeným doplňkem, který si získal již více než 250 tisíc stálých zákazníků. Ti si pochvalují jeho efekt v oblasti podpory pohybového aparátu, ale také na pokožku, vlasy a nehty.

„Zlepšení pleti, nehtů a klouby už tak nebolí.“ Markéta Poledníková

„Opravdu mě téměř přestaly pobolívat při aktivním pohybu kolena a klouby.“ Josef Chalupa

Značka Inca Collagen dosahuje maximální bioaktivity mořského kolagenu i díky šetrnému štěpení pomocí enzymů na homogenní peptidy. Ty mají schopnost proniknout až přímo do oběhu, kde je tělo rozezná a může využít ke stavbě nových molekul kolagenu. Dochází tak k posílení přirozené syntézy a celkové podpoře tkání v těle.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×