Kolagen a menopauza

Přestože jsou klimakterium a menopauza přirozenými fázemi života ženy, většina žen z nich má pochopitelně strach. Hlavu vzhůru, milé dámy, dnes už máte mnoho možností, jak si tuto cestu usnadnit. I užívání kolagenu vám v tom může pomoci – vždyť tato esenciální stavební bílkovina vám v tomto období již může začít chybět. Ještěže nám moderní biochemie poskytla způsob, jak si chybějící kolagen doplnit. Vysvětlíme, jak může kvalitní doplněk pomoci v menopauze a máme pro vás i další rady, jak zvládnout toto období s radostí ze života.

Jaké má menopauza příznaky?

Klimakterium a menopauza není totéž. Zatímco klimakterium je období několika let, během kterých se můžete potýkat s prvními příznaky hormonálních změn, menopauza označuje poslední menstruaci u ženy. Je to ale vlastně jedno. Příznaky, kterým žena v přechodu čelí jsou nepříjemné: hladiny estrogenu a progesteronu poklesnou, následkem čehož nastává vypadávání vlasů, návaly horka spojené s nočním pocením, poruchy spánku, výkyvy nálad a postupně dochází i k oslabení kostí. Může se také zhoršovat stav pokožky, která je mnohem sušší a s tím je spojena rychlejší tvorba vrásek. Běžně začíná klimakterium a menopauza u žen ve věku 45 až 55 let.

Ale není důvod k zoufalství. Vy to zvládnete – a to i díky Inca Collagenu! První příznaky menopauzy lze účinně zmírnit, a to podle rad odborníků zejména změnou životního stylu, kam spadá:

 • změna jídelníčku,
 • dostatek pohybu,
 • doplňování důležitých vitamínů a minerálů,
 • přírodní botanické výtažky a doplňování bílkovin (včetně kolagenu),
 • vyloučení nezdravých návyků jako je kouření nebo pití alkoholu,
 • dostatek odpočinku a vyhýbání se stresu.

Kolagen a menopauza? Ano, i ten může být účinným pomocníkem

Jelikož kolagen potřebujeme všichni, neboť je to naše základní stavební jednotka v pohybové soustavě, tkáních a kůži, dámy ve zralém věku nejsou výjimkou. Právě naopak, kolem čtyřicítky ho tělo ženy opravdu ocení. A s ohledem na to, že v tomto věku už nedokáže produkovat dostatek vlastního kolagenu, užívat jej v podobě doplňku je více než žádoucí. “Ve středním věku jsou tyto výživové doplňky nepostradatelnou zbraní v prevenci stárnutí kůže, nehtů, kloubů a šlach. Zejména po 40. roce života je vhodné užívání doplňků stravy s obsahem kolagenových peptidů. Nejlepší jsou ty přípravky, které obsahují celý komplex kolagenových peptidů,” říká dermatoložka Jana Molčanová z kliniky Medoderm.

Inca Collagen jako top doplněk ve své kategorii vám tedy může během klimakteria pomoci s mnoha neduhy:

 • posílí váš pohybový aparát, zpevní kosti, chrupavky, ale i jiné měkké i pevné tkáně v těle,
 • působí tak jako prevence onemocnění pohybové soustavy a bolestivých stavů, které se mohou negativně podepsat na psychice ženy,
 • posiluje strukturu kůže a zlepšuje hojení ran,
 • zvyšuje elasticitu pokožky, čímž zpomaluje tvorbu vrásek a slouží jako prevence různých nedokonalostí na pleti,
 • pomáhá také zamezit tvorbě pigmentových skvrn,
 • výrazně podporuje růst vlasů, zlepšuje jejich kvalitu, pomáhá zastavit vypadávání vlasů vlivem hormonů,
 • posiluje nehty a zlepšuje jejich růst.

Kolagen 4+1

I zvířátka potřebují kolagen. Ke 4 balením Inca Collagene získáte 1ks Incapet Collagene pro vašeho domácího mazlíčka jako dárek. Přidejte mu kolagen do jeho oblíbeného krmiva a sledujte účinky.

Princip je vlastně velmi podobný tomu, jak podporuje tento 100% čistý, neochucený mořský kolagen ženy po porodu a během kojení – pomůže prakticky se všemi tkáněmi v těle. Může také posílit zuby, se kterými nezřídka mívají ženy v době zvýšených nároků těla a hormonálních změn, problém. Jak říká doktorka biochemie Dagmar Petrová: “Uložení zubů v dásních silně závisí na kolagenu, protože dásně obsahují kolagen jako mezibuněčné pojivo.”

Účinky tohoto kolagenu, jedničky na českém a slovenském trhu, hodnotí Radka Skácelová: “Po měsíci jsem musela konstatovat, že Inca Collagen funguje. Mám méně viditelné vrásky ve tváři, bohatší vlasy i nelámající se nehty. Pokožka celého těla je dokonce i hebká. Opět. I když je mi pořád padesát, pohled do zrcadla už není na šero, ani pološero.”

https://www.instagram.com/p/CH7hAYdFY3N/

Zdravě jezte a hýbejte se

Pokud jste svůj životní styl dosud moc neřešili, menopauza je už skutečně pět minut po dvanácté. Nakonec, vaše tělo vám to už dává najevo… že? Nikdy ale není pozdě začít – a my doporučujeme začít pohybem. Pravidelné sportovní aktivity posilují svalstvo, které má právě teď tendenci začít výrazně ubývat. Kromě toho se vlivem hormonů tvoří tuk v oblasti břicha, což cvičením slušně zastavíte. A konečně, posilujete si kostru a celý pohybový aparát, nabíjíte se endorfiny a pohyb na čerstvém vzduchu je obecně to nejlepší pro naše tělo i mysl.

Co se týče dalších doplňků, při menopauze mohou pomoci přírodní výtažky s fytoestrogeny. Jedná se o látky s účinky podobnými účinkům estrogenu, jehož hladina vám klesá. Takové doplňky můžete užívat jako čaje, tablety, popřípadě roztoky. Nezapomínejte na doplňování vápníku a vitamínu D, které jsou obzvláště důležité pro kosti.

No a samozřejmě jídelníček. Jeho základ by měla tvořit rostlinná strava, zejména čerstvá zelenina, luštěniny, vláknina, co nejméně rafinovaných a potravinářsky zpracovaných potravin, dále zdravé bílkoviny, mléčné výrobky a produkty s vysokým obsahem vápníku.

Nebojte se menopauzy. S pomocí Inca Collagenu to může být optimistické období, které si naplníte radostí z pohybu, péče o sebe a chvil se svými blízkými. Tak vám i kolagen pomůže dosáhnout vytoužené psychické rovnováhy.

Výhody

Prémiový 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů
Výborné recenze od spokojených zákazníků
Bio-Aktivní: skvěle se vstřebává
Denní dávka obsahuje 3000 mg čistého mořského kolagenu bez přísad
Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen
Nemaskovaný sladidly ani dochucovadly
Samostatně balená denní dávka pro zachování účinků
Velmi podobný lidskému kolagenu
Inca Collagen je ryze český výrobek

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×