Kolagen pro děti

Pokud jde o děti, jejich zdraví je absolutní prioritou pro každého rodiče. Během růstu potřebuje tělo dítěte dostatek vitamínů a minerálů ve formě zdravé a vyvážené stravy, ale někdy i podporu v podobě doplňků stravy. Kolagen je bílkovinou, o jejíchž účincích se již přesvědčilo na vlastním těle velké množství dospělých – nakonec, stačí si prohlédnout naše recenze na Inca Collagen. Ale je kolagen vhodný i pro děti? A to nejdůležitější – je pro ně bezpečný? Velmi často dostáváme od spokojených zákazníků i takovou otázku a tak si to nyní rozebereme ze všech stran.

Ale nejprve si zopakujme důležitá fakta:

 • kolagen je přirozeně se tvořící bílkovinou v lidském těle, která má obrovský význam při budování kostí, šlach, svalů, chrupavek, kůže a dalších tkání,
 • jeho úkolem je zajišťovat pružnost v těle – aby se klouby pohybovaly hladce, aby kosti držely pohromadě jak mají, aby sliznice a tkáně byly elastické a dobře se hojily, aby pokožka byla pružná, hydratovaná a bez vrásek,
 • bohužel se kolagen v těle člověka tvoří méně tehdy, když vede špatný životní styl, má nedostatek vitamínů, u dospělých je velkým zabijákem kouření nebo nadměrné slunění,
 • když máme nedostatek kolagenu, tělo nám to dá pocítit v podobě bolestí kloubů, kostí, vrásčité pokožky, těžší hojivosti ran, na slabých vlasech a nehtech.

A samozřejmě kolagen ztrácíme se stoupajícím věkem. Proto může být užívání kvalitního hydrolyzovaného kolagenu tak prospěšné pro člověka. S ním si můžeme doplnit vlastní kolagen tak, aby tělo mělo opět dostatečnou hladinu a mohli jsme se tak znovu cítit lépe: pohyblivější, vitálnější a fyzicky atraktivnější kvůli vlivu kolagenu na pleť, vlasy, nehty.

Logicky se tedy otevírá otázka, zda může být prospěšný i kolagen pro děti. I my v Inca Collagen o tom diskutujeme s fanoušky – rodiči, kteří mají účinky tohoto přírodního 100% čistého mořského kolagenu ověřené na svém těle. Nezřídka se pak stává pomocníkem pro celou rodinu včetně sportujících dětí.

Pokud také patříte mezi váhavé rodiče v tomto tématu, zřejmě vás nejvíce zajímá to, zda:

 • má vlastně podávání kolagenu dětem nějaký smysl,
 • je podávání kolagenu dětem bezpečné.

Je kolagen pro děti důležitý?

Dětské tělo si za normálních okolností tvoří dostatek kolagenu. Jeho podávání ve formě 100% čistého kolagenového hydrolyzátu však může mít smysl u dětí, které během fáze nejrychlejšího růstu podávají vysoký fyzický výkon v profesionálním sportu.

Děti a kolagen

Možná si však říkáte, že má-li takové sportující dítě dostatek kvalitní stravy a dostává vitamín C, podávat mu kolagen je zbytečné. Může tomu tak být a nemusí.

Platí to iu dospělých: často se říká, že při pestrém a vyváženém jídelníčku se není čeho bát a tělo si všechny potřebné látky vezme z jídla. Efektivní doplňování kolagenu může být však problém, jelikož kolagen v potravinách najdeme jen v živočišných produktech, jako je maso, ryby, ideální je konzumace vývarů z kostí a želatiny, huspeniny, aspiku… ve velkém množství. A teď upřímně: dovedete si představit, že vaše dítě bude tyto potraviny jíst v dostatečném množství každý den?

Navíc je kolagen z jídla obtížně vstřebatelný, i proto, že může degradovat vlivem tepelných úprav. “Při tepelném zpracování zejména živočišných kolagenů dochází k určité degradaci kolagenu a menšímu působení,” potvrzuje atestovaný ortoped MUDr. Vladimír Holoubek.

Kromě toho jsou molekuly přírodního kolagenu bez úprav příliš velké na to, aby je tělo dokázalo vstřebat. Kontrolovaná výroba hydrolyzovaných kolagenů počítá s kvalitním živočišným zdrojem, jako jsou ryby či dobytek, a se šetrným štěpením za studena. Vzniknou tak miniaturní peptidy se stejnou strukturou, která jim zajistí bioaktivitu a takové doplňky jsou pak výborně vstřebatelné a účinné.

Kolagen pro děti tedy nutný není, ale pokud dítě rychle roste a přitom sportuje, může z něj čerpat benefity. Z jídla samotného však kolagen nezíská.

Je kolagen pro děti bezpečný?

Pro dospělé jsou účinné kolagenové hydrolyzáty, které jsou bioaktivní, stoprocentně čisté a z kvalitních živočišných zdrojů. Takový přírodní, kvalitní a stoprocentně čistý výrobek při optimálním dávkování může být pro dítě prospěšný bez jakýchkoli vedlejších účinků.

 

Samozřejmě, pokud jde o Inca Collagen, nemůžeme si dovolit uvádět vysloveně pozvánku k užívání pro děti. Náš doplněk se řídí přísnými normami a jelikož studií o vlivu užívání kolagenu dětmi je minimum, musíme i na obalu uvést prohlášení, že není vhodný pro děti. Ovšem je to přírodní a stoprocentně čistý produkt. Rozhodnutí o tom, zda jej svému dítěti podávat, tak necháváme na rodičích.

Jaké benefity může mít kolagen pro děti

Jak jsme zmínili, studií na vliv kolagenu u dětí je málo. Jedna z nich zkoumala 60 španělských dětí v předpubertálním věku, které užívaly hydrolyzovaný kolagen po dobu 4 měsíců. Výsledky prokázaly pozitivní vliv na posílení kostí ve stádiích růstu a vývoje.

Vzhledem k tomu, že dětské tělo při dostatečném denním příjmu vitamínu C a celkově zdravé životosprávě tvoří dostatek kolagenu, jsou situace, kdy by jej mohlo potřebovat, spíše zátěžové. Již zmíněným příkladem je dítě, které dělá profesionální sport, přitom se jeho klouby a kosti velmi rychle vyvíjejí.

Ale i obezita u dětí dokáže velmi nepříjemně ovlivnit vývoj pohybového aparátu. Zátěž na klouby je v tom případě vysoká a také řešení problému obezity u něj vyžaduje zařazení sportovní aktivity, na kterou pohybový aparát není zvyklý. Tehdy může být role hydrolyzovaného kolagenu poměrně významná.

Tak jako u dospělých, i u dětí může příjem hydrolyzovaného kolagenu přinést:

 • posílení kostí, kloubních chrupavek a šlach,
 • podporu prevence rozvoje degenerativních onemocnění pohybové soustavy,
 • lepší prevenci zranění kostí, šlach či tkání při aktivním sportu,
 • lepší regeneraci svalstva či šlach po podaném výkonu.

Kolagen děti

Jak zařadit kolagen do stravy dítěte

Vzhledem k neochotě dětí jíst potraviny bohaté na kolagen je zařazení hydrolyzovaného kolagenu prakticky jedinou možností. Namísto aspiků, huspenin a vývarů můžete namíchat jeden decilitr kolagenového nápoje.

Nalézt ten nejlepší kolagen v podobě ověřené a certifikované značky je velmi důležité. V případě Inca Collagen máte doplněk, který je téměř zcela bez chuti a zápachu. Má jednoduchou přípravu, jelikož se skvěle rozpouští v čisté vodě. Koncentrovaný prášek kolagenu z mořských ryb poskytuje mnohem vyšší a účinnější dávku.

Můžete jej dítěti přimíchat i do koktejlu, smoothie či kaše. To je zaručený způsob, jak bez problémů dostat kolagen do jeho jídelníčku.

Inca Collagen je jedničkou na českém a slovenském trhu, protože je:

 • bioaktivní díky šetrnému enzymatickému štěpení za studena,
 • v prémiové kvalitě z mořských ryb, které mají molekulárně čistý kolagen bez patogenů,
 • je 100% čistý bez příměsí, aromat a příchutí, které by mohly ztěžovat vstřebávání peptidů do krve a zapříčinit i těžší stravitelnost,
 • obsahuje až 3 typy kolagenu pro potřeby celého těla,
 • je certifikován, vhodný pro sportovce jako ideální kloubní výživa.

Výhody

Prémiový 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů
Výborné recenze od spokojených zákazníků
Bio-Aktivní: skvěle se vstřebává
Denní dávka obsahuje 3000 mg čistého mořského kolagenu bez přísad
Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen
Nemaskovaný sladidly ani dochucovadly
Samostatně balená denní dávka pro zachování účinků
Velmi podobný lidskému kolagenu
Inca Collagen je ryze český výrobek

Co dávkování kolagenu u dětí, lze to vůbec odhadnout?

Ani kolagen pro sportovce nemá striktně určené dávkování. Na trhu naleznete kolageny, kde je uvedena denní dávka až 10 000 mg. To už je poměrně mnoho, a často i zbytečně. Vědci na základě studií odhadli, že dospělému člověku funguje už dávka od 2 gramů denně. “Účinné množství kolagenu bude vždy záviset na kapacitě jeho transportní bílkoviny a dostane-li organismus více, prostě ho nevyužije. Od určitého denního příjmu další zvyšování dávky nevede k lepším výsledkům,” dodává odbornice na biochemii, doktorka RNDr. Dagmar Petrová.

Jakou dávku tedy dát dítěti, chceme-li mu kolagen podávat? Vzhledem k jeho mladému tělu, které ještě produkuje kolagen hojně, může užívat snížené dávky, vždy však po konzultaci s lékařem. V případě Inca Collagen by to tedy byla například polovina jednoho sáčku kolagenu denně.

Inca Collagen může být tedy za určitých okolností pro děti nápomocný. Každému rodiči však vždy řekneme i to, aby se v případě nejistoty obrátil na pediatra svého dítěte a o užívání kolagenu se s ním poradil.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×