To, že je kolagen důležitou stavební bílkovinou našeho těla, už určitě víte. V předchozích článcích o kolagenu jste si mohli přečíst, jakou roli hraje ve těle, pohybovém aparátu, v kvalitě vlasů, nehtů a pokožky. Dnes se spolu podíváme na to, jak se dá zvýšit efektivita užívaného kolagenu a která forma je z hlediska vstřebatelnosti a následných příznivých účinků na stav vašeho těla nejvhodnější.

Hydrolýza: o co jde?

To, co na první pohled působí jako komplikovaná věda, má jednoduchou podstatu. Hydrolýza je sice sama o sobě souhrnným pojmem pro složité chemické procesy, nám však stačí vědět, že jde o rozkladnou reakci, jejímž výsledkem jsou kratší molekulové řetězce štěpených látek.

Takový proces může mít za následek například to, že látka bude snadněji přijatelná pro lidské tělo. Organismus se totiž nebude trápit s jejím rozkladem a zároveň z takto přijaté látky dokáže efektivněji vybrat to, co potřebuje.

Proč hydrolyzovaný kolagen?

Kolagen je bílkovina, kterou z běžného života známe jako želatinu. V této formě je však kolagen pro člověka těžko stravitelný.

Proto se v případě potřeby doplňování kolagenu doporučuje kolagen hydrolyzovaný, tedy štěpený. Je stravitelnější, lépe se vstřebává a v těle člověka tak dochází k jeho vysoké využitelnosti. Zatímco kolagen v jeho přirozené želatinové formě nedokáže naše tělo štěpit a efektivně využít, hydrolýzou dochází k co nejvýraznějšímu zkrácení molekulových řetězců, což má za následek odstranění želírujících vlastností na jedné straně a vznik dobré rozpustnosti ve vodě na straně druhé. Hydrolyzovaná forma kolagenu je tak nejefektivnější formou kolagenových suplementů.

Pokud bychom to měli úplně zjednodušit –  díky hydrolýze již kolagen nemá svou želatinovou formu a složitou strukturu, která nám bránila efektivně využít kolagen přidaný do těla. Naopak, je velmi dobře rozpustný v tekutině, například ve vodě, nebo pomerančovém džusu, tak jak doporučujeme užívat  Inca Collagen. Z takového kolagenu dokáže tělo efektivněji využít živiny potřebné pro regeneraci.

Rybí hydrolyzovaný kolagen

Rybí, nebo tzv. mořský kolagen, je v porovnání s ostatními druhy živočišného kolagenu složený téměř výhradně z kolagenu typu I.

K tomuto tématu se vyjádřil i MUDr. Vladimír Holoubek, odborný garant Inca Collagenu:  „Živočišný kolagen, to je např. ta naše tlačenka, což není nic jiného, jen rozvařený vepřový kolagen. Pak je tu mořský kolagen, který je v rozpustné formě a lépe se vstřebává.”

Rybí kolagen se vyrábí rovněž procesem hydrolýzy, a to z tkání získaných z rybích kůží, kostí, ploutví a šupin. Takto je v lidském těle biologicky dostupnější a tedy efektivněji využitý, než ostatní druhy kolagenu. Má příznivý vliv především na stav kůže, pomáhá při uzdravování poškozené pokožky, zmírňuje projevy stárnutí a redukuje vrásky. V podobě potravinového suplementu je vyráběn a dodáván jako rybí kolagen v prášku.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Jak užívat hydrolyzovaný kolagen?

V Inca Collagen doporučujeme užívat kolagen podle toho, jaké máte problémy a čeho chcete dosáhnout.  Pokud máte dlouhodobější problémy, určitě je vhodné začít intenzivnější kolagenovou kúrou. To znamená, že budete podle doporučení nebo podle potřeby užívat kolagen po dobu dvou až tří měsíců intenzivně. Každý jeden den jednu dávku. (Jedna denní dávka kolagenu je jeden sáček Inca Collagen, který obsahuje 3 gramy hydrolyzovaného kolagenu v prášku.)

Tento kolagen si smícháte s vodou, limonádou nebo pomerančovým džusem. V případě, že s kúrou začnete, je třeba zvýšit i denní příjem vitamínu C, který pomáhá tělu kolagen efektivně vstřebat a využít.

Po skončení základní kolagenové kúry můžete snížit dávkování podle potřeby. Pokud se rozhodnete na čas pro úplné vysazení kolagenu, je třeba celou kúru opakovat vícekrát za rok.

Výsledky kolagenové kúry

Kolagenová kúra je skvělým prostředkem, jak omladit své tělo. Po estetické stránce kolagen pomáhá přirozené pružnosti pokožky, zvyšuje kvalitu vlasů a nehtů.

V těhotenství pomáhá kolagenová kúra správnému vývoji plodu a zmenšuje možné zdravotní problémy budoucích matek. Kolagen se doporučuje užívat i lidem, kteří mají problémy s klouby nebo s opěrnou soustavou. Díky správné hladině kolagenu v těle se totiž organismus lépe regeneruje a jsou jím vyživovány chrupavky, šlachy, svalstvo a tkáně. Kromě toho má kolagen velký dopad i na dobu regenerace organismu po operaci.

Kolagenové kúry jsou doporučeny a často využívány i mezi sportovci, kteří své tělo vystavují velké zátěži. Kolagen totiž pomáhá ve fázi regenerace těla po tréninku.

typy kolagenu

Vhodné řešení i pro seniory

Mnoho seniorů mívá časté problémy s opěrnou soustavou, klouby a regenerací organismu už i při menších odřeninách. Lidé to často podceňují a považují za nezvratný stav. Je však důležité podotknout, že kvalitním kolagenem a dobře nastavenou kúrou můžete svým nejbližším opravdu pomoci zvýšit kvalitu života. Díky optimální hladině kolagenu se i jejich organismus může přirozeně lépe a rychleji regenerovat. Díky hydrolýze se lehce vstřebává a tělo ho dokáže bez větší námahy efektivně využít ve svůj prospěch. Kvalitní mořský hydrolyzovaný kolagen teda dokáže pomoci i starším lidem být zdravými a udržet se v lepší kondici, což jim v konečném důsledku pomůže v každodenním životě.

Kvalitní kolagen je základ

V případě, že cítíte nějaké zdravotní problémy, nebo vám byl kolagen doporučen lékařem či lékárníkem, určitě dbejte na kvalitu kolagenu, který si zvolíte. My v Inca Collagen máme ty nejvyšší standardy kvality pro naše dodavatele a samozřejmě i pro naše výrobky. V našich výrobcích najdete mořský kolagen té nejvyšší kvality bez jakýchkoliv jiných látek. Náš kolagen je bez přidaných cukrů či jiných látek, které by mohly snížit kvalitu konečného produktu. Nic neskrýváme. Všechny potřebné informace najdete na našich webových stránkách či přímo na / v balení.

Výhody

Prémiový 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů
Výborné recenze od spokojených zákazníků
Bio-Aktivní: skvěle se vstřebává
Denní dávka obsahuje 3000 mg čistého mořského kolagenu bez přísad
Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen
Nemaskovaný sladidly ani dochucovadly
Samostatně balená denní dávka pro zachování účinků
Velmi podobný lidskému kolagenu
Inca Collagen je ryze český výrobek

Když zvažujete užívání kolagenu, neorientujte se pouze podle ceny, ale investujte do svého zdraví.  Zjistěte si co nejvíc informací o vámi zvolené značce, případně zkuste kontaktovat svého lékaře kvůli doporučení. V případě jakýchkoliv nejasností můžete navštívit i náš blog, nebo nás přímo kontaktovat.

Pokud jste si zvolili opravdu kvalitní kolagen, určitě nezapomeňte během kúry zvýšit i příjem vitaminu C. Ten můžete získat například z džusů, zdravé a vyvážené stravy i výživových doplňků.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×