kolagen v tehotenstvi

Čekání na miminko bývá pro mnohé ženy nejkrásnějším obdobím v životě. Je to však fyzicky mimořádně náročné. Vždyť vytvořit ve vlastním těle zcela nového človíčka není jen tak. Ženské tělo předává miminku všechny potřebné živiny a látky pro správný vývoj, postupně musí snést stále větší váhovou zátěž a snášet i hormonální změny.

Z tohoto důvodu je speciální strava a doplňování vitamínů či minerálů v těhotenství takovým důležitým tématem, ženy se chtějí na toto náročné období pořádně připravit. Jednak kvůli zdraví miminka, ale i kvůli vlastnímu tělu, aby zatěžkávací zkoušku zvládlo. Na řadu tedy přicházejí výživové doplňky.

Je vhodné užívat kolagen v těhotenství? To je otázka, kterou ženy často řeší a odpověď na ni není jednoduchá. Jako výrobci sme vázani nařízeními EÚ a proto doporučujeme počkat s užíváním kolagenu do období po porodu. Tehdy může ženě významně pomoci urychlit hojení ran, pomoci ke krásnější pleti, podpořit růst a kvalitu vlasů, a může také pomoci zlepšit stav zubů.

Z našich článků taky víte, že kvalitní výživový doplněk, jako je i Inca Collagen, pomáhá udržovat zdravou chrupavku, plynulý chod kloubů, tkání či šlach a celkovou funkčnost pohybového aparátu. Inca Collagen je stoprocentně čistý hydrolyzovaný mořský kolagen bez příchutí, který v těle účinkuje jako jeho vlastní kolagen. Proč je to ale s kolagenem v těhotenství komplikované a nemůžeme jej přímo doporučovat? Zůstaňte s námi a dozvíte se.

Kolagen potřebujeme všichni

Zopakujme si, jakou roli hraje v lidském těle kolagen. Tato bílkovina funguje jako lepidlo, které drží buňky pohromadě. Máme ho v celém těle, ale jsou oblasti, kde kolagen tvoří podstatnou část. Například sušina chrupavky – až 70 %, kůže celého těla – až do 80 %. Bez kolagenu bychom zkrátka neuměli fungovat, a to také potvrzují slova odborníků, kteří odhadují celkové množství kolagenu až na 5-6 % váhy našeho těla. “Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je důležitou součástí vaziva, chrupavek, kostí, zubů, stěny cév, bazálních membrán, rohovek a je také hlavní stavební jednotkou kůže. Tvoří třetinu všech bílkovin v těle. Biologický význam kolagenu je velký,” zmiňuje ve svém materiálu zveřejněném v odborném časopise Medicus news Dr. Tůmová z Katedry farmakologie a toxikologie Farmaceutické fakulty UK v Bratislavě.

Lidské tělo sice od narození tvoří kolagen samo, ale v dostatečném množství pouze do určitého věku. “Největší úbytek kolagenu nastává zejména po šedesátce, což se projevuje tvorbou většího množství vrásek, vznikem křečových žil na dolních končetinách, ale i v konečníku a dochází k mnoha dalším degenerativním změnám,” říká emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš. Už mnohem dříve však může začít kolagen chybět, a to zejména v zátěžových obdobích pro tělo. Nedostatek kolagenu můžeme začít pociťovat už kolem třicítky, a proto je dobré se na to připravit a postupně si ho doplňovat pomocí výživových doplňků. “Tělu dodaný kolagen podporuje výživu kostí a chrupavek, pomáhá hojit drobná poranění, zvyšuje pevnost svalů, šlach, vazů i kůže,” vysvětluje doktor Čarvaš.

Samozřejmě je důležité si vybrat ten nejlepší kolagen splňující kritéria kvality. Inca Collagen jako 100% prémiový mořský kolagen se stal za 6 let existence právě z tohoto důvodu velmi účinným potravinovým doplňkem. Protože se získává za studena pomocí enzymatické hydrolýzy z vedlejších produktů mořských ryb, zároveň je zcela čistý bez aditiv, konzervantů, příchutí a aromat. Enzymatická hydrolýza je metoda získávání kolagenu ze živočišných zdrojů bez tepelné úpravy, díky čemuž se molekula kolagenu rozštěpí na malé fragmenty. Přitom však zachovává ve fragmentech strukturu trojšroubovice, která zajišťuje bio-aktivitu. Za studena hydrolyzovaný kolagen je tedy bio-aktivní, pro lidské tělo přirozený jako jeho vlastní. Navíc i to, že Inca Collagen neobsahuje nic kromě samotného kolagenu zaručuje jeho maximální účinnost. Inca Collagen je v práškové formě, která nepotřebuje konzervanty. Připravuje se až těsně před užíváním, sáček Inca Collagenu rozmíchaný ve sklenici vody nebo džusu stačí vypít a hotovo. Maximální účinek, bez rizika degradace, pohodlné užívání.

Výhody

Prémiový 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů
Výborné recenze od spokojených zákazníků
Bio-Aktivní: skvěle se vstřebává
Denní dávka obsahuje 3000 mg čistého mořského kolagenu bez přísad
Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen
Nemaskovaný sladidly ani dochucovadly
Samostatně balená denní dávka pro zachování účinků
Velmi podobný lidskému kolagenu
Inca Collagen je ryze český výrobek

A účinky kolagenu se dostaví. Díky těmto vlastnostem má Inca Collagen již 150 tisíc spokojených zákazníků, protože opravdu účinkuje. Kolagen na pleť působí všestranně, zlepšuje elasticitu kůže, pomáhá redukovat vrásky, pigmentové skvrny na obličeji, pomáhá hojit rány, napomáhá při léčení defektů kůže (jako například stále aktuální akné z roušky – takzvané maskné), pomáhá na zdravé opalování, na vlasy, lámavé nehtyKolagen mají rádi sportovci, milují ho i muži obecně, protože nejde jen o beauty výdobytek, ale o esenciální bílkovinu, která může pomoci takříkajíc na všechno.

A co kolagen v těhotenství?

Přestože jde o čistě přírodní bílkovinu, platí na kolagen v těhotenství určitá legislativní omezení. Těhotné ženy se totiž nemohou účastnit testování výživových produktů. To je důvod, pro který je nejlepší dát si během těhotenství pauzu s užíváním a začít kolagen znovu užívat první den po porodu.

Kolagen má již velké množství studií, je prokázán jeho účinek na pleť i na pohybový aparát. Rovněž i těhotným ženám by mohl pomoci s bolestmi zad, s křečovými žilami, zhoršeným stavem kůže – strie, celulitida, s problémovou pletí na obličeji nebo s vypadáváním vlasů. Jelikož se ale těhotné ženy nemohou zúčastnit studií o kolagenu, stejně jako u léků, s oficiálním doporučením se nesetkáte. Užívání kolagenu v těhotenství je tedy na individuálním zvážení každé ženy. Přesto se však najdou mámy, které ho užívaly už během těhotenství. Přečtěte si příběh jedné z nich, maminky tří dětí Lucie.

Lucie vsadila na kolagen během třetího těhotenství

Trojnásobná maminka Lucka užívala Inca Collagen již před třetím těhotenstvím s výbornými výsledky. Když nečekaně otěhotněla potřetí, hrozily jí vážné komplikace a ruptura dělohy, což je život ohrožující stav. Proto zvažovala všechny možnosti, a nakonec se rozhodla pokračovat v užívání Inca Collagenu. “Říkala jsem si, že kolagen je bílkovina, která je v těle ve velkém množství a je to součástí hladkého svalstva, šlach, tkání, kůže a že to přece musí pomoci, když tělo není schopno se regenerovat samo po takové námaze. Proto jsem se rozhodla to vyzkoušet. Celé těhotenství jsem kolagen užívala v běžných dávkách a poslední trimestr i ve zvýšených dávkách. A dopadlo to nad moje očekávání. Výsledky byly ohromující. Po třetí sekci doktorka zhodnotila, že tam nebyl ani náznak nějakého poškození,” vypráví Lucie.

“Já jsem se dokázala úplně s přehledem postavit na nohy na druhý den, doma jsem byla schopná fungovat normálně a neměla jsem takový problém se zuby, vlasy, nehty ani s celkovým hojením ran.”

 

Nejlepší je užívání kolagenu v těhotenství zkonzultovat

Příběh Lucie je jeden z příkladů, jak to může fungovat. Inca Collagen však kvůli legislativě musí mít na svém obalu uvedeno, že není vhodný pro těhotné ženy a děti. Existují výživové doplňky, které kromě kolagenu obsahují vitaminy (například céčko), při kterých je legislativa benevolentnější a dané značky mohou proto deklarovat, že jsou vhodné pro těhotné. Jelikož je Inca Collagen stoprocentně čistý kolagen právní rámec je přísnější. Hrajeme proto férově a respektujeme pravidla.

Inca Collagen vždy zůstane stoprocentně čistým kolagenem, protože podle odborníků mohou příměsi a kyseliny (mezi které patří i vitamín C) molekulu kolagenu narušit. “Fragmenty kolagenu mohou s různými příměsemi reagovat tak, že se příměsi někde na fragmenty uchytí. Tato vazba a to, zda k tomu dojde, závisí na typu příměsi a na charakteristice prostředí, může se v žaludku rozpadnout, ale nemusí. Pokud příměsi zůstanou uchyceny mohou omezovat absorpci. Po přechodu do krevního řečiště mohou omezovat průnik do buněk, které mají potenciál ke zpracování fragmentů kolagenu,” říká doktorka biochemie Dagmar Petrová. Proto Inca Collagen ani neplánuje vyrábět další verze kolagenu s vitamíny. Originál je jen jeden a kvalita je podstatnější než marketing.

Raději se spoléháme na maximální účinek stoprocentního kolagenu a vitamín C vám dáme ke každému balení zdarma. Je totiž fakt, že vitamin C a kolagen se úžasně doplňují, lépe je však užívat separátně.

Kolagen + Vitamín C

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Vzhledem k tomu, že pro výživové doplňky neexistují data týkající se těhotných žen, není možné určit ani doporučené dávkování. Jde však o tělu přirozenou bílkovinu, která pro běžné lidi nemá žádné negativní účinky ani při větších množstvích. Příliš mnoho kolagenu se bez užitku vylučuje z těla. Dále ještě můžeme říct to, že určitě nic neztratíte, pokud se o užívání kolagenu poradíte se svým lékařem či gynekologem.

Kolagen po porodu rozhodně doporučujeme

Na užívání kolagenu při kojení se už přísný legislativní rámec nevztahuje, proto vám můžeme Inca Collagen s radostí doporučit. A doporučují ho i maminky, kterým pomohl na hojení po porodu. Není divu, vždyť kojení je dalším náročným obdobím a navíc, většina žen se snaží dostat rychlou a přirozenou cestou zpět do původní formy. Z nesčetných recenzí zákaznic víme, že zejména vypadávání vlasů po porodu je jev, který maminky trápí nejvíce. A na tento problém je Inca Collagen odborníkem.

“Používala jsem ho před těhotenstvím na pleť a úžasné. Počas tehotenství jsem jen snížila dávky na poloviční a myslím, že i to mně zachránilo před striemi které mám dedičné.  Používam i teď při kojení a nepadaji mi tolik vlasy jako jiným maminkám. Pleť mám krásnou, bez pupínku a cítim že i energii. Je to takový malý zázrak a ja na nej nedám dopustit.”

Markéta Bartoňová

“Inca Collagen je super na vlasy, nehty, pokožku a každá žena, která má pár měsíců po porodu ví, jak je to důležité a s čím se případně potýká.”

Helena Kohoutová

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Snad se nám podařilo trochu zodpovědět složitou otázku, zda je vhodné užívat kolagen v těhotenství. Za nás už jen tolik, že s Inca Collagenem máte minimálně několik garancí. Garanci absolutní čistoty, kvalitu použitých zdrojů a také certifikaci. Rozhodnout se však musíte samy. Pokud váháte nevadí – po porodu přijde už každopádně ten ideální čas, kdy vám už nic nezabrání v užívání Inca Collagenu.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×