Kolagen na vlasy

Vlasy. Dlouhé, krátké, přírodní, barvené, kudrnaté či rovné – všechny jsou neustále pod drobnohledem nejen našeho okolí, ale především nás samých. Vždyť si to přiznejme, velká část pozornosti se při pohledu do zrcadla soustředí právě na ně. Jsou korunou krásy žen, ale i mužů. Je jen mizivé procento lidí, kteří jim nemusí věnovat téměř žádnou pozornost, a přesto je mají zdravé a krásné. Vděčí za to primárně svým genům.

Pokud k těmto šťastlivcům nepatříte a postupně rok od roku pozorujete zhoršující se kvalitu svých vlasů, radíme zaměřit se na jejich výživu. Krásné vlasy jsou produktem zdravého těla a potřebují zejména dostatek potravy z vnitřku. Jejich primární stravou je kolagen, jehož produkce postupně s přibývajícím věkem klesá, a také mnohé vitamíny a minerály.

Ne náhodou je kolagen jako esenciální bílkovina lidského těla prezentována jako zázrak pro pokožku, vlasy i nehty. Ale opravdu to funguje? Opravdu můžeme ke krásným, lesklým a pevným vlasům dospět tak, že si každý den dopřejeme pohár kolagenového nápoje?

Ano – za určitých podmínek. Není totiž kolagen jako kolagen. Ovšem pokud sáhnete po účinném a ověřeném produktu typu Inca Collagen, skutečně můžete svému tělu dodat základní stavební prvek, který potřebuje k tomu, aby vlasy rostly rychleji, hustší a v lepší kvalitě. Účinky kolagenové kúry se totiž opírají o reálné odborné názory a poznatky.

Kolagen a vlasy – jak spolu souvisí?

Možná vás to nikdy nenapadlo, že vlasy, o které se s láskou tak staráte, jsou prakticky mrtvé buňky. V momentě, kdy vlas vyroste z pokožky, stává se neživou tkání. O tom, jaký bude výsledný vzhled vlasů, rozhoduje jeho struktura.

Vlasovou tkáň tvoří primárně elastická bílkovina zvaná keratin. A to až 95% stavby vlasu. Zbytek tvoří aminokyseliny, minerály, stopové prvky, voda a melanin, který určuje výsledný odstín vlasů.

Od kvality a pevnosti keratinu se odvíjí celková kvalita vlasů. Někteří z nás mají vlasy pevné, lesklé a hrubé, jiní jemné a křehčí. Hodně samozřejmě ovlivňuje genetika, lišíme se barvou pokožky a také barvou a strukturou vlasů. Ale jedno mají všechny vlasy společné. Potřebují dostatek kvalitních živin. A kůže těla zase pro své zdraví potřebuje stavební bílkovinu kolagen.

Vlasové folikuly, kterých máme na pokožce hlavy kolem sto tisíc, čerpají živiny do vlasů přes krevní vlásečnice z krevního oběhu. Dostatek živin znamená, že keratin tvořící vlas bude pevný a pravidelné struktury. Vlasy potřebují dostatek aminokyselin. Kolagen se skládá z 19 aminokyselin, kterými zásobuje pokožku, pohybový aparát a tím pádem i vlasy a nehty.

Kolagen je pro tělo esenciální bílkovinou, jejíž primární funkcí je spojovat buňky a působit tedy jako “lepidlo”.  Říká se mu také “elixír mládí”, protože je typický pro mladý organismus. Pružnost a zdravý vzhled pokožky, pohyblivé klouby, zdravé chrupavky v těle, které dobře zvládají fyzickou zátěž – to vše má na svědomí kolagen. Má to však jeden háček.

Dostatek vlastního kolagenu si tělo vyrábí jen do určitého věku. Později už jeho produkce klesá, a to poměrně rychle. Podle výzkumů, po 25. roce života se zásadním způsobem snižuje tvorba vlastního kolagenu o 1 až 1,5% kolagenu ročně. Z toho se dá jednoduše vypočítat, že už kolem čtyřicítky můžeme mít kolagenu nedostatek. Projevy takového nedostatku mohou být různé, ať už jde o projevy opotřebovanosti pohybového aparátu, stárnutí pokožky v podobě vzniku vrásek, suché pokožky, výskytu pigmentových skvrn, ale trpět mohou i nehty, které se častěji lámou a vlasy, které více vypadávají, řídnou, případně se štěpí a zhoršuje se jejich celková kvalita.

Co s tím? Také podle odborníků je jedním z řešení doplňování kolagenu zvenčí, v podobě výživových doplňků. “Tělu dodaný kolagen podporuje výživu kostí a chrupavek, pomáhá hojit drobná poranění, zvyšuje pevnost svalů, šlach, vazů i kůže,” vysvětluje emeritní primář ortopedie MUDr. Milan Čarvaš.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Jak přesně účinkuje kolagen na vlasy 

Pokud má kůže dostatek kolagenu, i vlasy a nehty jsou v dobré kondici. Vysvětluje dermatoložka MUDr. Jana Molčanová z kliniky Medoderm: “Vlasy a nehty vznikají ze stejného embryonálního základu, a proto je jejich kvalita často ovlivněna stejnými faktory, jako jsou např. hladina hormonů, dostatek vitamínů a železa. Ze své praxe mohu potvrdit, že pravidelný přísun kolagenu zlepšuje pevnost nehtové ploténky, zmírňuje štěpení nehtů a lámavost vlasů.”

Jak ale najít ten nejlepší kolagen na užívání, aby měl takové účinky? Toto je poměrně přetřásané téma, protože na trhu je více výrobců a produktů s kolagenem. Laický uživatel si tedy musí problematiku nastudovat, aby se nenechal překvapit marketingem a investoval své peníze do skutečné kvality, která viditelně účinkuje nejen na vlasy, ale na celé tělo.

Základním předpokladem pro skutečně kvalitní kolagen je:

  • aby byl biologicky dostupný, tedy co nejvíce podobný lidskému kolagenu
  • aby byl čistý, ničím neochucený a bez aditiv a konzervantů, které ho zbytečně degradují
  • aby byl vyroben z kvalitních vstupních surovin

Všechny tyto podmínky splňuje prémiový třísložkový kolagenový hydrolyzát Inca Collagen, který obsahuje kolagenové peptidy I., II. a III. typu. Jde o ty typy kolagenů, které lidské tělo nejvíce využije pro pohybový aparát a kůži. Inca Collagen je bioaktivní, což znamená, že tělo tyto kolagenové peptidy dokáže využít pro tvorbu nového vlastního kolagenu. Bioaktivitu si zachovává díky šetrné metodě výroby – specifické enzymatické hydrolýze. Jde o způsob výroby, při kterém se v kolagenových peptidech zachovává přirozená trojitá struktura helixu. A právě díky této struktuře tělo kolagenové fragmenty rozpoznává a využívá je k tvorbě nových molekul kolagenu.

Vznik kolagenového doplňku je důležitým tématem. Kolagenová molekula je příliš velká na to, aby ji lidské tělo dokázalo zpracovat z výživového doplňku. Proto se kolagenové doplňky vyrábějí tak, že se molekula kolagenu štěpí na jednotlivé fragmenty. Způsob štěpení je velmi podstatný. Mnoho kolagenů je vyráběných tepelnými úpravami, převařováním vedlejších produktů vepřového či hovězího dobytka, což není zrovna ta nejlepší metoda. Značka Inca Collagen proto využívá enzymatickou hydrolýzu s cílem vytvořit bioaktivní peptidy, které tělo snadno využije.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Pokud mluvíme o kvalitě vstupních surovin, Inca Collagen pochází z těch nejlepších zdrojů – vedlejších produktů vysoce kvalitních mořských ryb. Oproti jiným surovinám mají mořské ryby několik výhod. Mořský kolagen je totiž v nejčistší formě a snadno se zpracovává na kolagenové peptidy.

Hodnotí doktorka Dagmar Petrová: “Výhodou rybího kolagenu je to, že je to kolagen vývojově starý, to znamená, že není spojen s řadou dalších podpůrných biomolekul. Rozštěpí se tedy na fragmenty a výsledný roztok není znečištěn fragmenty jiných molekul.”

A výsledkem těchto složitých a ne zcela levných principů výroby je Inca Collagen – výživový doplněk, z něhož čerpají pozitiva i vaše vlasy. Kvalitu Inca Collagenu si vyzkoušelo na vlastní kůži již velké množství zákazníků a mnozí mají s čím srovnávat. Dasha Mamba: “Co se kolagenu týká, za poslední tři roky jsem zkusila tři asi největší značky, takže to mohu zodpovědně srovnat a za mě vyhrává právě Inca Collagen. Je sice chutí “nejrybovější”, ale zato má nejviditelnější výsledky, což je pro mě důležitější než ovocná příchuť. Proto jsem se k němu zase pokorně vrátila.“

Takový kvalitní kolagen na vlasy má následující benefity:

Zlepšuje elasticitu, lesk a odolnost vlasů

Zdravé vlasy jsou dostatečně odolné a pružné, přičemž se krásně lesknou. Důvodem je správná hydratace, o kterou se starají i mazové žlázy nacházející se ve folikulech. Mazové žlázy by měly pracovat optimálně: při nadměrném i při nedostatečném vylučování mazu vlasy trpí. Z toho důvodu je důležitá rovnováha. A právě kolagen se stará o správnou funkci tkání a žláz v této vrstvě pokožky, zvané dermis. Díky tomu pomáhá vlasy udržovat optimálně hydratované, tím pádem jsou lesklé a vyživené. Kromě toho kolagen podporuje zdravý trávicí trakt tím, že se stará o zdravou výstelku střeva a organismus tak lépe vstřebává potřebné aminokyseliny. Z těch se tvoří vlasy, které jsou díky kvalitnímu keratinu elastické a pružné.

Podporuje růst nových vlasů

Podobně je to s produkcí nových vlasů, která závisí na aktivitě vlasových folikulů. Pokud jsou neaktivní, nebo odumírají, dochází ke ztrátě vlasů. Kolagen se však stará o vlasové folikuly, díky čemuž podporuje tvorbu nových vlasů. Ty rostou navíc rychleji.

Zvyšuje hustotu vlasů

Hustota vlasů se přímo odvíjí od jejich počtu, takže pokud díky kolagenu vlasové folikuly pracují správně, vlasy se postupně zahušťují. Kolagen má ale samozřejmě vliv i na samotnou kvalitu vlasů, které zpevní a tím i zesílí, mohou být dokonce o poznání hrubší, co vlasy zahušťuje.

Chrání vlasy před vnějšími vlivy

Je známý fakt, že kvalita vlasů se zhoršuje vlivem faktorů jako je smog a znečištění vzduchu a také působením UV záření ze slunce. Doplněním kolagenu tělo lépe regeneruje buňky v kůži a tak díky němu i vlasy dokáží zvládat vyšší zátěž.

Inca Collagen je ukázkou těchto účinků a odzkoušela si ho i fashion blogerka Tereza. Tuhle recenzi nám zanechala: “Nejvíce je to u mě vidět na vlasech, rostou tak rychle, jako bych je hnojila. S kadeřnicí to kontrolujeme a jsou to minimálně dva centimetry za měsíc a půl. Co jsem ale vysledovala a docela mě to pobavilo, tak mi po něm roste rychle obočí! Nechávám si ho totiž upravovat. Doba nutnosti úpravy se začala velmi zkracovat, už po týdnu bych mohla jít znovu. “

Nejčastější poškození vlasů, se kterými vám může pomoci Inca Collagen

Problémy, se kterými při péči o vlasy bojujeme, jsou rozmanité. Nejčastější příčinou zoufalství mužů, ale i žen, je nadměrné vypadávání vlasů. Nepotěší také slabá struktura vlasů, roztřepené konečky, nedostatečný růst. Původcem problémů mohou být různá dědičná onemocnění, hormonální výkyvy, špatná péče o vlasy, ale i zmiňovaná nedostatečná výživa.

Kolagen může při řešení problémů tohoto typu pomoci. Svědčí o tom mnoho recenzí spokojených zákazníků, kteří náš kolagen na vlasy vyzkoušeli.

Kadeřnice @_. Shirley_ nabízí svoji zkušenost z praxe: “Já ho doporučuji i svým zákaznicím, protože ho mám vyzkoušený nejen na sobě, nebo zákaznících, ale i na vážnějším problému, jaký jsme měli doma. Mé tetě tak padaly vlasy, že to bylo strašné a na doktora. Ale nejprve jsme vyzkoušeli tento kolagen – 3 měsíce užívání s tím, že jsme přistřihovali vlasy každý měsíc o 1 cm. Po 3 měsících vlasy přestaly padat, padalo jich minimum. Bylo to až neuvěřitelné.”

Může pomoci zlepšit stav vlasů po porodu

Hormonální změny pociťují výrazně zejména ženy v menopauze, během těhotenství a po porodu. U žen jsou hormony statisticky nejčastější příčinou padání vlasů. Velké množství maminek potvrdí, že vlasy jsou skutečně problémem číslo jedna během těhotenství a po něm. Není se čemu divit, tělo v tomto období prochází mnoha změnami.

Jednoduché a snadno dostupné řešení? Kolagenová kúra. Tak jak si ji dopřála například fotografka Lucie Semeníková: “Stačí sklenice 100% přírodního kolagenu denně a může vám výrazně pomoci urychlit hojení po porodu i při všech komplikacích způsobených kojením – od přecitlivělosti zubů, přes vypadávání vlasů, zhoršenou pleť, až po bolestivé klouby. Kromě toho, že jsem již dříve zpozorovala pevnější vlasy a nehty, které mi začaly i růst závratnou rychlostí, zmizely také problémy se zuby a moje pokožka jak na stehnech, tak na bříšku byla pružnější.”

Regeneruje poškozené vlasové folikuly

Je dokázáno, že volné radikály následkem stresu, smogu, slunečních paprsků a špatných návyků jako je například kouření, poškozují i vlasové folikuly. Rovněž ale platí, že doplněním kolagenu se kůže včetně poškozených vlasových folikul dostává zpět do rovnováhy a dochází k regeneraci vlasových folikul. Díky tomu mohou vlasy růst rychleji, narostou hustší a silnější.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Může pomoci i při sezónním vypadávání vlasů

Pokud pozorujete, že vám vlasy více vypadávají na podzim a na jaře, není to nic neobvyklého, ale dokáže to zkazit náladu. Vlasy v tomto období vypadávají v souvislosti s častějším výskytem sezónních onemocnění, ale také je to o přirozené funkci těla, které to má přesně vypočítané. Léto i zima jsou pro vlasy zatěžkávacím obdobím, při němž následuje výměna vlasů.

Z výše uvedeného je zřejmé, co všechno kolagen dokáže, takže následující doporučení vás jistě nepřekvapí. Dopřejte si Inca Collagen během léta i během zimy a se sezónním vypadáváním vlasů už nebudete muset bojovat.

Podporuje tvorbu nových vlasů při specifických zdravotních problémech

Pokud trpíte například onemocněním štítné žlázy, některou z forem alopecie (vypadávání vlasů) nebo autoimunitním onemocněním, vypadávání a zhoršená kvalita vlasů vás pravděpodobně dohání k zoufalství. Ačkoliv tato onemocnění vyžadují plánovanou léčbu, i kolagen je velmi dobrým pomocníkem v tomto procesu. Inca Collagen je čistou bílkovinou, která je pro tělo přirozená a vedle léčení příčiny pomáhá znovu a rychle nastartovat vlasy k novému růstu.

Co ještě můžete udělat pro hezčí vlasy?

Na závěr několik dalších rad, které jsou v péči o vlasy klíčové. Dbejte na správnou péči, ale nepřehánějte to s tepelnými a chemickými úpravami. Je důležité naučit se své vlasy správně fénovat, šetrně česat a upravovat do účesů. Vybírejte si správnou vlasovou kosmetiku a vlasy myjte tak často, jak se to doporučuje pro váš typ vlasů. Ne však příliš často, abyste nezničili jejich ochrannou bariéru. Nadměrné barvení jim také velmi neprospívá. V tomto směru jednoznačně platí – méně je více.

O vnitřní výživě vlasů jsme již hovořili, ale kromě denní dávky kolagenu doporučujeme sledovat i dostatečný příjem minerálů – železa, zinku, hořčíku a selenu. Velmi důležité pro vlasy jsou také vitamíny skupiny B, z nich primárně biotin (vitamin B7). Nezapomínejte však ani na vitamín D a C. Věděli jste, že právě vitamin C podporuje vlastní tvorbu kolagenu v těle? A pokud si ho budete doplňovat při užívání Inca Collagen, dostanete ke každému balení i vitamín C s postupným uvolňováním.

Při výrobě Inca Collagen jsme vsadili na jeho čisté složení.  Vitamín C dodáváme separátně, protože se snažíme zachovat maximální účinek kolagenu. Při kombinování kolagenu a vitaminu C během výroby by totiž mohlo dojít k jeho degradaci. “Když se kolagen v trojzávitnici smíchá se silnou kyselinou, denaturuje se stejně, jako se denaturuje bílkovina vajíčka během vaření. To znamená, že molekula se nevratně změní a ztratí schopnost reagovat na změny vnitřního prostředí,” zdůrazňuje doktorka Dagmar Petrová.

Proto doporučujeme užívat Inca Collagen denně spolu s potravinami a nápoji bohatými na vitamin C, nebo si céčko doplnit v kapslích. Vaše vlasy tak dostanou dávku všeho, co potřebují pro zdraví a krásu – potřebné živiny v kombinaci s antioxidanty.

Kolagen + Vitamín C

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×