Kolagen pro ženy

Když našemu tělu něco chybí, dá nám to nějakým způsobem patřičně najevo. Stejné je to i v případě deficitu  kolagenu. Nedostatek kolagenu se může projevit například horším stavem pokožky a nebo častými bolestmi pohybového aparátu. A nejen to. Inca Collagen je ten správný kolagen pro ženy.

Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou tkání. Tvoří přibližně třetinu všech bílkovin v lidském těle, v kůži dokonce až 70 procent. Kolagen se nachází ve všech tkáních i orgánech, je součástí kůže, kostí, svalů, šlach, zubů a mezizubních prostor. Pro správnou funkci organismu je jeho přítomnost velice důležitá. Právě kolagen je zodpovědný za biomechanické vlastnosti kostí, chrupavek i šlach. Mezi tyhle vlastnosti  patří pevnost, pružnost i odolnost při pohybu. Dostatek kolagenu v těle udržuje naše kosti, pokožku i vlasy, zdravé, pružné a mladé.

V poslední době se však vynořilo mnoho kolagenů a těžko se zorientovat ve všech nabídkách. Který kolagen je pro ženu vhodný a jak konkrétně vám dokáže pomoci?

Potvrzené účinky kolagenu

Pokud tedy začnete tělu doplňovat kolagen v bioaktivní hydrolyzované formě, po určitém čase zaznamenáte tyto konkrétní změny:

Výhody

Prémiový 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů
Výborné recenze od spokojených zákazníků
Bio-Aktivní: skvěle se vstřebává
Denní dávka obsahuje 3000 mg čistého mořského kolagenu bez přísad
Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen
Nemaskovaný sladidly ani dochucovadly
Samostatně balená denní dávka pro zachování účinků
Velmi podobný lidskému kolagenu
Inca Collagen je ryze český výrobek

Kolagen vrací ženské pleti svěžest, pružnost a mladý vzhled

Lidskou kůži tvoří z 80% kolagen, který se spolu s elastinem stará o její hydrataci a pružnost. Bylo provedeno několik studií, které potvrdily, že kolagenové peptidy nacházející se v hydrolyzovaných suplementech mohou pomoci zpomalit stárnutí pokožky a zlepšit její hydrataci. V jedné ze studií se to prokázalo u skupiny žen užívajících hydrolyzovaný kolagen již po 8 týdnech, v další dokonce po 4 týdnech užívání. Kromě toho má kolagen schopnost podporovat produkci dalších proteinů, které pomáhají udržovat strukturu pokožky, například elastinu či fibrilinu.

Kolagen zlepšuje kvalitu a růst vlasů

Vlasy jsou tvořeny keratinem, který se tvoří pomocí několika aminokyselin. Jejich zdrojem je i kolagen. Tak jako doplnění kolagenu ovlivňuje pokožku, má pozitivní vliv i na vlasové folikuly, které se nacházejí v pokožce hlavy. Díky tomu budou vlasy méně padat, méně se štěpit, nové vlasy budou zase rychlejší růst. Dámy potěší, že nebudou nacházet v odtoku a na podlaze množství vypadaných vlasů. Časem mohou také zpozorovat takzvané “baby hair” – rostoucí nové vlásky viditelné hlavně v okolí čela. Je to znak toho, že kolagen opravdu funguje a vlasy houstnou. Zdravé vlasy jsou pak lesklejší, pevnější a nemají roztřepené konečky.

Kolagen pomáhá i nehtům

Podobné zlepšení zaznamenáte i na nehtech, kde kolagen redukuje jejich křehkost. Dámy, pokud se vám v poslední době lámaly a nedokázaly jste si je vypěstovat, nyní se dočkáte krásných pevných nehtů.

Jak jinak vám kolagen ještě může pomoci?

 • napomáhá pohybovému aparátu
 • pomáhá urychlit hojení po zlomeninách, porodu či chirurgických zákrocích
 • výrazně zpomaluje stárnutí pokožky a zvyšuje její elasticitu, což je dobré zejména na pleť
 • vyhladí drobné vrásky a zesvětlí pigmentové skvrny
 • působí jako účinná doplňková terapie při léčbě celulitidy
 • účinkuje proti rozšířeným cévkám a striím
 • regeneruje a vyživuje nehty a vlasy,
 • pomáhá ve většině případů u akné

 

Když  chybí v těle kolagen je třeba ho doplnit, ale jak zjistit, že v těle chybí?

Zpozorovat chybějící kolagen je velmi jednoduché. Na svém těle je možné pozorovat vzhled pokožky, lámavost vlasů, nehtů a vrásčitou pleť. Když zpozorujete tyto příznaky je potřeba kolagen doplnit buď  ve formě přírodních produktů a nebo stravy. Kolagen ve formě pomocných podpůrných  prostředků je možné koupit v každé dobré lékárně a nebo u nás na webu.

Jak může kolagen tělu pomoci?

Účinky kolagenu na lidský organismus jsou známé od nepaměti.

 • Zmírňuje bolesti pohybového aparátu.
 • Urychluje hojení po zlomeninách, porodu i chirurgických zákrocích
 • Zmírňuje bolesti krční páteře a zad
 • Výrazně zpomaluje stárnutí pokožky a zvyšuje její elasticitu a to je dobré hlavně pro pleť
 • Vyhladí drobné vrásky a zesvětlí pigmentové skvrny
 • Působí jako účinná doplňková terapie při léčbě celulitidy
 • Účinkuje proti rozšířeným cévkám a striím
 • Regeneruje nehty a vlasy
 • Pomáhá ve většině případů problémů s akné
 • Pomáhá při léčbě povrchových i vnitřních křečových žil
 • Změkčuje okraje starých jizev

Kolagen je pro ženy vhodný i po porodu

O jeho pozitivních účincích na celkovou rekonvalescenci těla, zlepšení vlasů, pleti a nehtů, se již přesvědčilo mnoho maminek. Příběh jedné z nich přinášíme v blogu. Lucie je matkou tří krásných dětí a kolagen užívá dlouhodobě. Pomohl jí například i při zavinování  dělohy – což je právě jedno z nejlepších pozitiv.

“Moje rekonvalescence po třetí sekci byla oproti prvním dvěma mnohem jednodušší. Já jsem se dokázala úplně s přehledem postavit na nohy už druhý den, doma jsem byla schopná fungovat normálně a neměla jsem takový problém se zuby, vlasy, nehty ani celkovým hojením ran, “ říká Lucie.

TIP: Přečtěte si její příběh na tomto linku

Jak to s kolagenem funguje?

Pokud to shrneme, kolagen pomáhá konkrétně tímto způsobem u rozmanitých následků spojených s těhotenstvím a porodem:

 • Pomáhá při hojení poporodních ran tak, že obnovuje tkáně například i v pánevním dnu, břišních svalech a děloze a samozřejmě ve svrchních vrstvách kůže. Rány po císařském řezu, šití po přirozeném porodu, toto vše se hojí s kolagenem podstatně rychleji. V tomto procesu výrazně pomáhá i zinek, který snižuje odbourávání kolagenu v uzdravované tkáni, a tak urychluje hojení. Kolagen spolu se zinkem jsou tedy skvělou dvojicí.
 • Pomůže při hojení bolestivých bradavek. Ach, to kojení – jednak nepopsatelně silné momenty spojení s miminkem, na straně druhé opět bolest. Popraskané a bolestivé bradavky jsou nepříjemností, při které pomůže opět kolagen. Spolu s kvalitními krémy na bradavky.
 • Zlepšuje pokožku, vlasy a nehty. Těhotenské strie, ochablá a unavená pleť, lámavé nehty, vlasy bez života. Porodit miminko s sebou nese i takovou oběť. Ale není důvod k zoufalství: účinky kolagenu na zdraví pokožky, vlasů a nehtů jsou vědecky potvrzeny. Může pomoci i při zbavování se strií a ochablé kůže po těhotenském bříšku, má vliv na celkovou regeneraci kůže těla.
 • Pomáhá zlepšit stav zubů a dásní. O problémech se zuby by maminky mohly vyprávět…. Kolagen má důležitou roli při ukotvení zubů v dásních. Doplnění kolagenu je prevencí proti hrozbě paradentózy.

Kromě toho kolagen pomáhá:

 • navodit lepší spánek. Obsahuje aminokyseliny, hlavně glycin, jehož vliv na lepší kvalitu spánku je vědecky potvrzen. Přestože si často nemůžete odpočinout tak dlouho, jak byste potřebovaly, kolagen pomůže zlepšit kvalitu i krátkého spánku, díky čemuž budete více nabitá energií.
 • Podporuje funkci štítné žlázy. Ta má pro těhotné a kojící ženy velký význam kvůli správné hladině hormonů. Opět zde hraje roli glycin spolu s prolinem, protože oba jsou součástí molekuly kolagenu. Mohou pomoci například při odblokování štítné žlázy, nebo také snižovat hladinu stresového hormonu kortizolu.
 • Podporuje zdravý metabolismus a pomáhá udržet správnou hladinu cukru v krvi. Opět díky glycinu, který by se podle vědců měl stát součástí výživových doplňků pro správnou funkci metabolismu.

Toto všechno jsou benefity kolagenu, které maminky jistě ocení.

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

Jak najít nejlepší kolagen pro ženu?

Najít ten nejlepší kolagen na trhu není snadné – kdokoli může o svém výrobku tvrdit, že právě ten jeho je nejlepší. Jenže pokud chceme, aby lidské tělo dodaný kolagen využilo na maximum, musí být ve správné formě a struktuře co nejvíce podobný tomu lidskému.

Měl by být v bioaktivní formě

Velmi důležité je zvolit formu bioaktivního, “živého” kolagenu. Molekula kolagenu se skládá ze tří řetězců, které jsou vzájemně propletené a tvoří specifickou strukturu helixu. Při výrobě účinného kolagenu je důležité zachovat tuto strukturu, která udržuje jeho biologickou hodnotu.

Bioaktivní kolagen jako doplněk stravy se vyrábí takzvanou studenou technologií nazývanou hydrolýza. Jde o štěpení molekul kolagenu vodou na jednotlivé peptidy do podoby, kterou naše tělo dokáže lépe absorbovat. Proto jedno z kritérií, podle kterých poznáte opravdu kvalitní kolagen, je jeho označení –  bioaktivní a hydrolyzovaný kolagen.

Kvalitní kolagen neobsahuje zbytečné přísady

Před koupí si pozorně nastudujte složení kolagenu. Nejlepší formy jsou bez příchutě a bez přidaných barviv, jsou zkrátka v nejčistší možné formě. Kvalitní kolagen v prášku je prakticky bezbarvý a bez chuti. Kolagen z ryb může mít specifické aroma, díky kterému ale víte, že jde o jeho čistou podobu, bez zbytečných úprav a dochucovadel.

Měl by obsahovat dostatek účinné látky

Ideální denní dávka kolagenu ve formě výživového doplňku pro dospělého člověka se pohybuje od 2500 do 3000 miligramů. Tuto horní hranici je zbytečné překračovat. Taková dávka dodaná tělu zcela stačí k tomu, aby se projevily účinky. Naopak méně než 1000 miligramů v denní dávce nepřinese požadované benefity.

Je lepší živočišný nebo mořský kolagen?

Toto je další otázka, kterou řeší mnoho žen, když vybírají kolagen. Z hlediska struktury kolagenu je to podle odborníků pouze věc preferencí, který  si vyberete. Kolagen je zkrátka kolagen bez ohledu na to, odkud je. Jsou zde však určité detaily, podle kterých se můžete rozhodovat.

Výhodou mořského kolagenu je to, že je vývojově “starý”, tedy není spojen s mnoha dalšími podpůrnými molekulami. Když se rozštěpí na fragmenty, výsledný roztok není znečištěn fragmenty jiných molekul. Existují studie, které naznačují, že kolagen vyráběný z vedlejších produktů ryb – ploutví, kůže a šupin – s sebou nese menší riziko přenosu chorob a vyznačuje se i lepší vstřebatelností, než vepřový či hovězí kolagen. Znamená to lepší trávení a rychlejší účinek.

Kromě toho při výrobě hovězího a vepřového kolagenu může nezřídka docházet k ničení proteinů kvůli nešetrnému procesu chemického a enzymatického zpracování. Mořský kolagen se oproti tomu získává jednodušším způsobem a je také stabilnější.

Důležitá je forma kolagenového přípravku

Už vůbec nesahejte po levných kapslích. Tabletové formy obsahují vše možné od zahušťovadel, emulgátorů, barviv a stabilizátorů, dokonce se můžete setkat s přípravky, ve kterých ani není hydrolyzovaná forma kolagenu. Většinou bývají velmi levné (mohou si to dovolit, protože neprošly procesem, který zachová kolagen v potřebné struktuře).

Kolagen do těla dostanete nejefektivnější tak, že ho vypijete. V hydrolyzované formě prášku rozpuštěného ve vodě tak nejrychleji proniká přes stěny tenkého střeva až do organismu.

Takže dámy, právě jste poznaly ten správný kolagen, od Inca Collagen, který už zkusili mnohé známé osobnosti jako Jana Pištejová, nebo Kristýna Svobodová.

 

Hydrolyzovaný mořský kolagen Inca Collagen

Ušetřete při nákupu Inca Collagenu

Nakupte nyní o 140 korun výhodněji přes e-shop. Získáte dopravu zdarma a také dárek – balení vitamínu C
pro lepší vstřebávání.

Zadejte v e-shopu kód: C01000666 a objednejte.

 

Nice to see you

We noticed you are visiting us from afar.
Maybe you are looking for our internetional website?

Enter website

Press the button to continue to the international website.

Or go to the original website.

Change language

×